Vaitas – Bölüm 3 – Görev Panosu

Onunla göz göze geldikten sonra biraz daha bakışıp kendi yollarına ayrıldılar. Jin Huo yeni elderini takip ediyordu. Çünkü klan lideri onu takip ederse kalacağı yeri öğrenebileceğini söylemişti. Biraz yürüdükten sonra bir evin yanına gelmişlerdi. Sonra elder kapıyı dikkatlice açıp onu içeri davet etmişti.


Jin Huo içeri girdiğinde her yerin dağınık olduğunu görmüştü. Sağdaki sofada bir kaç kadın çamaşırı sol tarafta biraz tozlanmış giysiler önünde neredeyse küflenmeye yüz tutmuş sayfalarca dövüş tekniği. Bunların hepsini görünce biraz şok geçirmişti. Burayı düzenlemek çok zor olacaktı ki Elder bir anda “Burası benim katım. Senin katın üstte , dikkatli ol biraz temiz olmayabilir.” Diye onu uyarmıştı.
Jin Huo neredeyse bir gecesini tamamen temizlik için harcamıştı ve düşüncelerini iyice kontrol edebilmişti. Artık emin olduğu tek şey elderin onu bir hizmetkar gibi kullanacağıydı. Ve Jin Huo bunu hiç sevmezdi.


Sabahın ilk ışıklarında Jin Huo yeni elderi tarafından rahatsız edilmişti. Geceleyin uyumamış olmasına karşın uykuya dalar dalmaz uyandırılmak hiç hoş değildi. Ve ardından elder “ Hadi kalk , antrenmana gidiyoruz. Biraz daha yatakta kalırsan seni tekmeleyeceğim!” demişti.


Hemen uyanan Jin Huo eldere “ Bu gün ne antrenmanına gideceğiz elder?” diye sorduysa da cevap alamamıştı. Belli ki türünü gidince öğrenecekti. Antrenman sahasına vardıklarından birden fazla kişinin olduğunu gördü. Sonradan anladığı kadarıyla buranın dış saha öğrencilerini çalıştırdıkları yer olduğunu anladı. Ve evet kendisi de bir “Dış Saha Öğrencisi” idi. Ve bundan hiç hoşnut olmamıştı.


Yanına bir kıdemli gelip “Sen Jin Huo musun?” diye sorduğunda “Evet” deyince kıdemli gülüp “ Senin gibi bir ezik nasıl Tanrı-Yaratanı uyandırabilir. Bence sende taklit kaplumbağa eşi var. Sonuçta senin gibi bir ucube onu uyandıramaz.”. deyince kısmı dönüşüm geçirmekten kendini alıkoyamamış ve ona saldırmıştı.


Kıdemli tam kendini savunmak üzereyken gülmüştü. Ama tek bir sıkıntı vardı : bu gülüş Jin Huo’yu iyice kışkırtmış ve elinde olmadan çok fazla ruh eşi enerjisi yüklemesine sebep olmuştu. Bu kadar fazla ruh eşi enerjisi saldırısını resmen bir Tarikat Lideri tarafından zor karşılanabilecek bir saldırı haline getirmişti.


Ve zırhın kıdemliye dokunduğu o minicik saniyede birden fazla ses duyulmuştu… “Çat” ve ardından büyük bir çığlık gelmişti. Kıdemli duvara yapışmış ve bütün kemikleri kırılmıştı. Ruh eşi ise yerde param parçaydı. Bunu gören elderlar şaşkınlıklarını gizleyememişlerdi. Bu güce kendileri bile dayanamazdı.


Akşama doğru Jin Huo dövüş tekniği almak için Yüce Kütüphaneye gidip oradaki eldera “Selamlar, Büyük Elder. Acaba merak ediyorum da buradan yetiştirmek için en fazla kaç tane teknik alabilirim?” diye sorduğunda elder ona “Sen özel bir vaka olduğundan dolayı yaklaşık 5 tane alabilirsin 3 ü Tian Cheng Sarı kademede olabilir kalan 2 si Dong Tian Kırmızı Kademe ve Dong Tian Bronz kademe olabilir.” Demişti.


Tian Cheng ortalama tekniklerin çok üstünde bir sınıf olmasına rağmen Kırmızı kademe Dong Tian teknik alacaktı. Bu paha biçilemezdi. Resmen önüne yetişim yolunun zenginlikleri serilmişti. Jin Huo heyecanla 5 tekniği seçmeye koyulmuştu. 5 ayrı kategoriden teknik alacaktı. Kırmızı Kademe Dong Tian’ı Saldırı için. Bronz Kademe Dong Tian’ı Savunma için alacaktı. Geri kalan 3 tekniği ise Yetişim, Avlanma ve Vücut Güçlendirme teknikleri almak için kullanmıştı.


Gece odasına döndüğünde aldığı teknikleri yetiştirmeye başlamıştı. Saldırı için aldığı “Yıldırım Kılıcının Felaketi” isimli teknik hem elinde ruh enerjisi ile bir kılıca sahip olmasını hem de bir kılıcın etrafındaki ruh enerjisinin boyutunu çok fazla arttırıyordu. Bu teknikte ustalaşabilirse çok Rahat Deiling Kademe bir uzmanı öldürebilirdi.


(Not : Deiling kademe en yüksek 7. Kademedir. İlk 3 kademe yarı ölümsüz kademesi olarak adlandırılırken Deiling ve ondan sonraki kademeler Ölümsüz diyarı olarak adlandırılır.)


Savunma için aldığı “Kan Küresinin Duvarı” adlı teknik ise onu nerede ölümsüz yapıyordu. Bu teknik bir savaş alanındaki en küçük kana kadar toplayıp sonrada etrafına kandan bir bariyer yapıyordu. Ülkeler arasındaki bir savaşta bu teknik açıkça ölümsüzlük demekti.


Diğer teknikler ise bahsedilmeye çok değmezdi. Sonuçta saldırı ve savunmasının yanında onlar çok düşük kalıyordu. Biri dışında… “Ejderha Diyarı Gelişimi” adlı teknik Tian Cheng kademe kitapların arasında bulunsa da onlardan farklı bir enerji yayıyordu. Jin Huo bu tekniğe baktığı ilk an sanki mistik bir gelişim tekniği sanmıştı. Belki de büyük bir hazineyi gözünden vurmuş olabilirdi.


Sabah kalktığında bütün tekniklerin ilk aşamasını atlamıştı. Ruh Eşi o kadar güçlüydü ki anlama kabiliyeti çok fazla iyiydi. Şuanda bir Xia Duan kademe savaşçıyla tek eliyle dövüşebilirdi. Ama bu onu açıkça diğer “Dış Saha Öğrenciler” den çok daha iyi yapıyordu. Hatta biraz zorlasa “İç Saha Öğrenciler” i bile yenebilirdi.


Elder onu görev panosuna götürdü. Her tarikat öğrencisi tarikata katıldığı ilk günden görev yapmak zorundaydı. Jin Huo panodaki en zor görevi seçti. Bu görev iç sahaya katılacak derecede olan dış saha öğrencileri içindi. Görev ormandaki Yeşil Dönüşüm Hapı için Yeşil Geçiş Bitkisini bulmaktı. En az 15 tane gerekliydi bir de bunun üstüne hapı kırmızı derece yapabilene ekstra ödül vardı.


Ruh Eşinin Enerji seviyesinden dolayı kırmızı derece hap onun için hiçbir şeydi. Sonuçta enerjisinin %2 si kırmızı hap için yeterliydi. Ve bunun en zor kısmı ormanda onu bulmak olacaktı. Çünkü Seviye 6 İblis Canavarı Morumsu Leopar onu koruyordu. Ve bu canavar 6. Seviyenin zirvesindeydi. Bu onun için biraz sıkıntılıydı çünkü onunla başa başta kazanma şansı biraz küçüktü.


Eldera bu görevi alacağını söylediğinde elder onun ormanda ölüp gideceğini düşünüp gülmüştü. Sonuçta tarikatta hala onu tanımayanlar vardı. Ve bunun üstüne onunla dalga geçenlerde vardı. Ve o bunun geri ödemesini çok sağlam yapacaktı.


Akşama doğru eve gittiğinde yarın yanında ormana götüreceği çoğu şeyi almıştı. Bu kadar hazırlıklı olmak ona göre değildi belki ama karşısındaki 6. Seviye bir canavardı. Eve gittiğinde sadece saldırı ve savunmaya yönelmeye çalıştı. Bu gün iki tekniğinin de 3. Aşamasını kırarsa bu savaş onun için hiçbir şeydi.


yarın sabah kalktığında kendisinin anlamadığı bir biçimde iki tekniği de 5. Aşamayı kırmıştı. Ve anlamadığı bir biçimde gelişim tekniği de 5. Aşamayı kırmıştı. Ama 1 .seviyeyi kırdığından beri onu hiç çalışmamıştı. Ve sonradan bir şey fark etti. Yetişim tekniği hem kendisini yükseltmiş hem de saldırı ve savunma tekniğini geliştirmişti.


Gerçekten de bir mistik hazine bulmuştu. Çok yüksek bir potansiyeli olmasının yanı sıra bu hazine onu geçilmez yapacaktı ama iyice gelişmesi lazımdı. Fark ettiği diğer şey ise ruh eşi enerjisinin çok fazla sömürülmüş olmasıydı. %50 den az bir enerjisi kalmıştı.


Yani gelişim tekniği çok fazla ruh eşi enerjisi sömürüyordu. Ama bu onun için sıkıntı değildi çünkü neredeyse sınırsız enerjisi vardı ve neden bu tekniğin düşük kademe olduğunu anlamıştı. Tüketimi çok fazlaydı…

Selamlar Efendim Nasılsınız? İyisinizdir İnşallah. Bu Serinin Yazarı Olarak Okuyucuların Görüşlerini Belirtmesi Benim İçin Çok Önemli Bu Yüzden Sizi Aşağıdaki Discord Adresine Davet Ediyorum;

https://discord.gg/UBhetk7

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir