Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai – logic error

Şimdi bunny girl senpai adındaki muazzam animeyi bu yazıyı okuyan hemen herkes biliyordur diye tahmin ediyorum.

Animeyi izleyen kişilerin %99’un sevdiğine eminim, nedeni ise mangası bittikten sonra hikaye dağılmadan devam eden nadir serilerden biridir kendisi, ve bu konuda bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum, ne seriler var ki daha mangası bitmeden animesini bitiren o serilere yazık oldu diyorum ve eleştirime başlıyorum.

Bu manga bittikten sonra hikayesi çok tatlı bir şekilde devam etti üstelik muazzam bir film de çekildi, oda kaliteyi bozmadan arttırdı,

Ve bu başlıktan anladığınız üzere bunny girl ne kadar iyi bir anime olursa olsun mantık hatalarına takılabiliyor, bu mantık hatalarından önce bu yazıyı yazmamın asıl sebebi animeyi gömmek değil, aksine böyle saçma sapan hatalar yüzünden anime nin mantığı bir tarafa atılıyor ve çok kötü eleştirilere açık kapı bırakıyor.

Biz de bu gün bu hataları sıralayacağız.

Ana karakterimiz olan Sakurajima Mai’yi insanlar neden unutmak istedi ?

Buradaki hata şu, bu kızı insanların ünlü etmesine rağmen kızı kötülemeye başladılar, üstelik, bizim ülkedeki şımarık velet ünlüler gibi de değil gayet kibar ve tatlı dilli bir kişiliği olmasına rağmen, neden unutmak istediler ?

Aslında buradaki unutulma olayı her canlıya karşı görünmez olma bu yüzden hiç bir insan ile etkileşime geçemiyor onlara sesini duyuramıyor.

Bununla beraber 2.hatamız geliyor.

Mai ve görünmezlik.

Mai eline herhangi bir nesne aldığı zaman o nesnede görünmez oluyorsa, yemek yada bir nesneyi direkt istediği zaman almak yerine, neden sakuta’ya ihtiyaç duyuyor ?

Buradaki hatamız ise doğal olarak karakteri kötü göstermemek için yapılmış bir hareket, 

“iyi karakterler bir şey çalmaz” gibisinden bir mesaj verilmiş, ama size soruyorum bu kızı sakuta bile görmeseydi sırf karakterin kişiliği kötüye doğru gitmesin diye açlıktan öldürecekler miydi ?

Aslında daha iyi bir sorum var !

Bu kızı sakuta hiç görmeseydi ana karakter kim olacaktı ?

Rio Futaba dünyadaki en zeki ve özverili insan !

Ana karakterimizin en iyi arkadaşı ayrıca ne hikmetse bilgi bankası rio futaba, bu ergenlik paradoksu vakasına okulda rastladı, hatta kendisi bile bu sendromu yaşadı ve kendisi utangaç birisi olduğu için öz güveni yerinde olan bir klonu’nu yarattı, ama bu kız olayları daha hızlı çözmek için kendisi gibi böyle paranormal olaylara ilgi duyan insanları neden toplamıyor, bu olayı daha hızlı bir çözüme ulaştırmıyor?

Sakuta Azusagawa galiba bir çeşit virüs !

Sakuta bir virüs tahminimce çünkü bu puberte paradoksu yani ergenlik paradoksuna sakuta’nın arkadaşları dışında hiç kimse de rastlanmıyor, adam sadece arkadaş olduğu kişiler için bir tehdit oluştururken, okulda bilmem kaç yüz tane öğrenci olmasına rağmen hatta okulu da geçtim, dünya üzerinde kaç milyar insan olmasına rağmen sadece ama sadece kız kardeşi yada arkadaşları bu olaylardan etkileniyor !

“Benim bulabildiğim hatalar bunlar sizin filmde yada anime’de bulabildiğiniz başka bir hata var ise belirtebilirsiniz hem bende öğrenmiş olurum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir