Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei shitemita. inceleme

Ayame Himuro adında bir araştırmacı ve aynı kendisi gibi hatta daha tutkulu bir bilim insanı olan Shinya Yukimura aşkını itiraf etmesi ile başlar anime.

Yukimura ise bu sadece kendi kafasında saplantı olduğunu düşünür, kanıtlanmadığı sürece aşkın gerçek olmadığını savunur, böylece himuro ve yukimura beraber aşkı bilimsel yollar ile kanıtlamaya çalışırlar.

Bununla beraber girecekleri saitama üniversitesi için araştırmalarını hazırlarlar.

“Bu anime çok kısa ve öz bir anime olduğunda bütün ayrıntılara girmeye gerek olmadığını düşünüyorum.”

Karakterler

Ayame Himuro

Kendisi çocukluk arkadaşı olan Yukimura ile üniversite için bir araştırma projesi yapmak ister, Yukimura’ya aşkını itiraf ettikten sonra, Yukimura’nın ısrarı ile aşkı bilim ile kanıtlamak için beraber çalışırlar.

Kendisi Yukimura’nın aksine epey duygusal birisidir.

Shinya Yukimura

Kendisi humiro’nun çocukluk arkadaşı ve aşkı kanıtlama projesi’ni başlatan kişidir çok odun ve mükemmeliyetçi bir karakterdir.

Aşkı kanıtlamak için humiro ile sürekli deneyler yapar yani.

Bu deneyler ise tahmin edebileceğiniz üzere normal gitmez, mesela buluşacaklar diyelim, ikiside acayip derecede dakiktir, ikisi’de 1 salise bile geç kalmaz buluşmaya, yemek yiyecekler diyelim, yemeğin en mükemmel halini hazırlarlar bu iş birazcık suyunu çıkarırlar tabi, yukimura ile deney yüzünden öpüşmek için en doğru hava şartı, en doğru yer ve zamanı en doğru mekanı kollar.

Ena Ibarada

Kendisi bu aşkı kanıtlama olayını sanki elinde patlamış mısır varmış gibi izleyen epey zeki ve video oyunlarını çok seven karakterimizdir, ve çocukluk arkadaşı olan Inukai, Kosuke ile sürekli dalga geçer, uğraşır, çünkü kosuke’yi çok masum olduğundan çok sever ve küçükken evlenme sözü vermiştir.

Inukai Kosuke

Kendisi animelere ve visual novel oyunlara çok hayran bir otaku’dur ve kendisi araştırmasını visual novel oyunlarda seçenekler ile gidilebilecek bütün olasılıkları hesaplayıp ünivesterye proje olarak vermiş ve kabul edilmiştir.

Doki Doki Literature Club oynasında aklı başından gitsin bakalım 😀

Kotonoha Kanade

Matematik ve bulmacaları çok sever, lisede aşık olduğu öğretmeni için araştırmalar yapar bu araştırmalar ve matematiğe olan aşkı ile, Saitama Üniversitesi Bilim ve Araştırma bölümünün bilgi departmanında çalışır

Sık sık iş arkadaşları Yukimura ve Humiro’nun aşkı kanıtlamak adına yaptığı deneyleri anlayamaz. 

Shinya ve Ayame’ye elinden geldiği kadar yardım eder, bu aşkı kanıtlama projesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir