Isekai Wa Smartphone To Tomo Ni – Anime İnceleme

Uyarı: Bu anime olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içermektedir.

Bu animeyi izlerken diğer İsekai animelerinden çok daha ağır bir biçimde harem içerdiğini size söylemek ile başlamak istiyorum. Her tür isekai animesi bir noktada Harem animesine bağlanır ve ya Harem animesi öğleleri içerir. Bu anime ise tamamen harem animesi olmak üzerine hazırlanmış ama başka bir dünyada geçmektedir.

“Üzgünüm, ama böylece öldün”

Tanrı

Tanrı katında yaşanan ufak bir karışıklıktan dolayı tanrı dünyaya bir yıldırım düşürür, Orada kimsenin olacağını tahmin etmez ama birisi vardır. Touya isimli genç yıldırımın düştüğü yerde bulunmaktadır. Bu sebepten ölür. Tanrı onu kurallar gereği geri dirilteceğini ama aynı dünyaya yollayamayacağını söyler. Böylece Touya başka bir dünyaya yollanır. Gitmeden tanrı ondan bir arzusu olup olmadığını sorar.

Touya bu durumu çok sakin karşılayıp sadece telefonunu yanında götürmek istediğini söyler. Tanrı buna izin verir. O dünyada şarşı bitmeyen o dünyanın haritalarının yüklü olduğu bir telefon ile yaşamasına izin verir.

Gitmeden önce de yüksek zeka, hız ve büyü gücü ile ödüllendirir. Böylece Touya’nın İsekai macerası başlamış olur.

Karakterler

Touya Mochizuki:

Hikayenin ana karakteri,Tanrı vergisi(mübağla değil) yetenekleri ile isekai de yaşamaya çalışır. İsekai evreninde ki tüm büyü güçlerini ve tüm özel yetenekleri kullanma gücüne sahiptir. Telefonu sayesinde tüm gezegenin haritasına sahiptir.

Birinci sezonun sonunda hareminde 4 kadın vardır. 12. bölümde karakterlerin kendi verdiği bilgiye göre 9 tane karısı olacaktır. Hikayede 16 yaşındadır.

Yumina Urnea Belfast

Ülkenin tek prensesi ve Touya’nın ilk eşidir. Touya babasını kurtarıp annesini iyileştirince ona aşık olmuştur. Babasından onları evlendirmesini ister Touya ile emrivaki olarak nişanlanış olurlar.

Karakter 12 yaşındadır. Touya ile evlenmek için bir süre beklemeleri gerekmektedir. Ülkede evlenme yaşı 14 olduğundan beklemeye karar verirler.

Elze Silhoueska

Konuşmak yerine hareketi seven büyü yerine yumruklarını kullanan sert karakterdir. İki adet eldiveni vardır bunlarla savaşır. Linze’nin ablasıdır.

Linze Silhoueska

Elze ‘nin küçük kız kardeşidir. Teorik olarak ikizler. Su ve hava büyülerini kullanır. Yardımseverdir. Gereksiz çatışmalardan uzak durmayı tercih eder.

Yae Kokonoe

Tanrıların ülkesinden bir samuraydır. Kavgaya karışır, Çok yemek yer. Şiddet eğilimli birisidir. Yolculukta parasını kayıp eder ve bir kavgaya karışır. Touya’nın yardımında sonra onu takip edip zamanla aşık olur.

Diğer Hususlar

 • Devamı gelecekmiş gibi bitse de henüz devamı çekilmemiştir.
 • Gelecekten haber alabilen bir biorganik robot gelecekte 9 karısı olacağını söylemiştir.
 • Rahatsız edici husular içermektedir. (erken veya çok evlilik gibi)
 • Seri ve akıcı bir animedir.

“Isekai Wa Smartphone To Tomo Ni – Anime İnceleme” hakkında 2 yorum

  1. Kürşat ÖZTÜRK

   Öncelikle yorumun için teşekkürler

   Böyle animeler’den uzak durmakta fayda var.
   Çünkü böyle çok eşlilik içeren dizi ve filmlere televizyon sayesinde zaten bolca maruz kalıyoruz.

   Benim anime’ye başlama sebebim zaten böyle iğrenç şeyler görmemek içindi ama ne var’ki bu gözler bundan daha kötülerini gördü ve eminim’ki çok daha kötüleri’de gelecek, bu yüzden anime bulmakta kıtlık çekiyorum kayda değer animeler bulamıyorum, ama bulduğum zaman ise övdükçe övüyorum.

   Çünkü benim 10/10 verdiğim bir anime var ise bunu herkesin görmesini isterim’ki sizde benim aldığım zevki alın.

   Bir anime’de benim gerçekten rahatsız eden 2 tane şey var sadece !

   1.Çok eşlilik “Bu yüzden fazla harem anime’si incelemem”

   2.Erken evlilik “Görebileceğiniz üzere var”

   Alakasız:Ensest ilişki “Bunun suyunu çıkarmadan işleyen animeler var örnek:Sword Art Online”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir