Galactica : Yıldız Yağmuru – Galactica 4.Bölüm

Her yeni doğan çocuğa bir kimlik çipi takılır. Bu kimlik çipleri onların durumunu gösterir. Çoğu şeyle uğraşırken bu çipi kullandıklarından dolayı bir hırsızlık yaptığında veya suç işlediğinde hemen yakalanırsın.

Bu yüzden bu 24 gemiye sahip 4 kişilik filo çipleri kırmak zorundaydılar. Çünkü bu çiplerle iş yapmaya kalkarlarsa gemileri galaxy filosuna teslim etmek zorunda kalırlar. Teslim etmek yerine çipi kırmak daha iyi olduğundan çipi kırmak için teknoloji arayacaklardı. Şansa bak ki 24 gemiden biri çip kırma teknolojisine sahipti.

Bu teknoloji çok pahalı olmasının yanında kurulumu da çok zordu. Eğer yanlış kurarsanız çipi kırmak yerine çipi alarma geçirir ve kişiye çipin içindeki zehri salmasını sağlardınız. Bu yüzden doğru kurulum gerektirirdi.

Gemideki kurulumun doğru olmasının yanında bu teknolojiye özel bir şeyler eklemişlerdi. Yeni kimlik yazma. Bu özellik kimliği kırıp bide onun üstüne sahte bir kimlik yazmasına olanak tanırdı. Bu tam onlara göre bir şeydi. İstediklerini kendi filolarında bulmuşlardı. Yeni kimlikleri yazmaları biraz uzun sürecekti ama buna değerdi.

İlk gidecekleri gezegen Epyhus gezegeniydi. Bu gezegen yeni filo kurmak için tam yerine bir gezegendi. Filo kurma diploması almak için 1 adet yüksek teknolojili gemi gerekirken onlarda 24 tane üst teknoloji gemi vardı. Bu da demekti ki C sınıfı değil de A sınıfı olarak başlayacaklardı. En yüksek sınıf S sınıfıydı. S sınıfları büyük filolar demekti. Aynı Galaxy filosu gibi.

A Sınıfı filo olarak başlamak onlara çok daha iyi imkanlar sunacaktı. Filolarına katılmayı bir çok kişi isteyecekti. Bu da gemilerine güvenilir olan daha fazla adam almalarını sağlayacaktı. Böylece filolarını büyütebilirlerdi.

Yeni Kimlikleri yazma aşaması daha yeni bitmişti. Solomon’un Yeni Kimliği Brine , Liz’in yeni kimliği Joseph, Adam’ın yeni kimliği John, Allen’in yeni kimliği ise Valir olmuştu. Aslında hepsi yeni kimliklerini sevmişlerdi.

Yeni Kimlikleri yaparken tabii ki yoldaydılar. Bu gemilerin yakıta ihtiyaç duymadıkları gibi güneş enerjisi gibi kaynaklardan kendilerine elektrik sağlıyorlardı. Bu yüzden sıkıntısız olarak gidiyorlardı. Yolun Yarısında işleri bittiğinden dolayı biriktirdikleri enerji ile uzay deliği açacaklardı. Böylece çok hızlı şekilde varacaklardı.

Valir : 3,2,1 … Delik açıldı. Hedefin çok yakınından çıkacağız.
Brine : Anlaşıldı. İyi İşti.
Delikten geçtikten sonra yeni bir gezegene varmıştılar. Epyhus Gezegeni. Gemilerini hemen gemi yerleştirme bölümüne koydular. 24 gemiden sadece 4 kişi inince herkes şaşırmıştı tabii ki. Birde üst teknoloji bir gemiyle gelince. İlk olarak indikleri yerdeki nöbetçiye park parası verdiler – gemilerinde para üretebildikleri için sıkıntı değildi – tabii ki.

Sonra nöbetçiye filo kurma binası nerede diye sormuşlardı. Nöbetçi ise gemilere hayranlıkla bakarken soruyu duyunca bir anda yerinden zıplamıştı. Çünkü onların gittiğini sanmıştı. Hemen aceleyle kekeleyerek : İlerideki k-koca kule aradığınız y-yer efendim. Sesinden korktuğu anlaşılıyordu.

Nöbetçinin dediği yere gittiklerinde bir çok gişe ve bağıran adam görmüşlerdi. Ama onlar gelince bir kaç kişi onlara gülmüş ve şöyle demişti : “ Şşş, güzellik o malların yanından ayrılıp bizim B sınıfı filomuza katılmaya ne dersin? Seni çok güzel eğlendiririz. Hahahahaha.” Ama aldıkları tepki onları korkutmuştu. Bir kaç küçük çaylağa böyle bir güzelliğin gittiğine de üzülüyorlardı.

Gişelerden biri boşalınca Solomon hemen gişeye gitmiş ve kayıt olmak istediğini söylemişti. Gişeci ise ona sadece çok küçük olduğundan filo kuramazsın demişti. Ama yanılıyordu. Çünkü o küçük gibi gözükmesinin tek sebebi sandalyeye oturmasındandı. Sonra kimlik çipini kadına gösterince gişeci şaşırmıştı. 25 yaşında olduğunu anlayınca hemen sormuştu :
G :Kaç tane Yüksek teknolojili geminiz var ?
S : 24 tane Üst Teknoloji gemiye sahibiz.

Solom böyle dediğinde kadın bir an gülme krizine girmişti ama sonra bir haber gelmişti gişecilere. 4 Kişi buraya 24 Tane Üst sınıf gemiyle gelmişti. Kadın şaşırmış ve adamın doğruyu söylediğini anlamıştı. Nedeni ise 4 kişiden biri kırmızı saçlıydı. Kadın hemen A sınıfı filo kartı hazırlatmış ve bunu Solomon’un kimlik kartına işlemişti. Sonrada oradaki herkese bağırarak : A sınıfı Bir filo kuruldu. Başvurular için herkesi bekleriz. Demişti. Herkes bunu duyunca kimin olduğunu merak etmişti ki o gişenin önünde sadece 4 kişi vardı.

4 kişi ile nasıl bir A seviye filo kurdular ? demişti herkes. Sonra oradaki bir kaç kişi başvurmuştu. Başvuruları solomon kontrol ediyordu. Gelenlerin çoğu gereksiz insanlardı. Onlara güçlü ve güvenilir adamlar lazımdı. Başvurular ise abudik gubudik adamlarla doluydu.

Bu arada onlara nefretle bakan bazıları vardı. Onlar binaya ilk girdiklerinde Lize bizim filomuza gel diyen heriflerdi. Çaylak sandığı adamlar A seviye bir filo kurunca mosmor olmuşlardı. İçlerini kin ve nefret kaplamıştı. O kadar çalıştıkları halde A sınıfı olamamışlardı.

Bu çaylaklara suikast düzenlemeyi düşünüyorlardı büyük ihtimal. Çünkü eğer onlar ölürse gemilerine çökebileceklerdi. Ama çaylak sandıkları kişilerin özel bir suikast timi olduklarını bilseler hiç böyle düşünmezlerdi.
Bir kaç gün geçmişti ki başvurular iyice artmıştı. Aralarında tek tük iyi adamlar vardı. Bir kaçını almayı düşünmüşlerdi. Ekipteki herkes bir kişiyi sunuyordu. En sonunda kararlaştırılmıştı. Her konuda uzman olan bir doktoru alacaklardı.

Bu doktor olan adamın ismi Alucard idi. Adam Tıp alanının genel cerrahi bölümünü bitirip bide onun üstüne üst lisans yapmıştı. Yaşlı gibi gözükmesine karşın yaşı daha 32 yaşındaydı. Sarı saçları ve sşyah gözleriyle etkileyici biri değildi pek. Çok sakar olmasına karşın yüreği bir melek gibiydi. Sinirlendiği zaman çok tehlikeli olabilir gibi gözükmüştü takımın gözüne.

Ekip adamla tanışmaya ilk gittiğinde adamında birkaç arkadaşı bulunuyordu. Adam arkadaşlarının da katılabileceğini sormuştu. Arkadaşları o kadar sorunlu tipler gibi gözükmüyordu. Arkadaşlarının mesleklerini tek tek söylemişti adam. Bir tekniker, iki adet elektrikçi ve 1 adette silah uzmanı idi arkadaşları.

Ekip hemen tamam dememişti. İlk başta onları sınava sokmayı düşünmüşlerdi. Sınavı solomon yapacaktı. Sınavı şöyle açıklamışlardı. Gemilerden biri sanal gerçeklik sistemi bulunduruyordu. Bir nevi eğitim gemisiydi yani. Solomon onlara bu programda ayarlı olan zor bölümü seçmişti. Eğer bunu geçebilirlerse ekibe alınacaklardı.

Sınav için bütün her şey hazırlanmıştı. Şimdi sadece adamların gelmesi gerekiyordu. Adamlar gelmişti sınavın başlaması için sadece hazır olmaları lazımdı. Kıyafetlerini giymiş sandalyelere oturmuşlardı.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir