FTempest’den Anime Önerisi…

btoom animesi

BTOOOM!

Dünyada oyuncu sayısı milyonları aşan Btooom!, silahlar yerine herkesin birbiriyle çeşitli bombalar kullanarak savaştığı bir oyundur. Ryōta Sakamoto, annesi Yukie ile yaşayan 22 yaşında işsiz bir genç olup Btooom! ‘un dünyanın en iyi oyuncularından biridir.

Ryōta, oyunun gerçek hayat versiyonuna katılmaya aday gösterildikten sonra bir gün nasıl olduğunu anlayamadan kendini ormanın içinde bulur ve oyunun içinde sıkışıp kalır. Oyunda eşi olan Himiko’ya olan aşk ilgisini karşılar. Oyuncuların yardımıyla Ryōta ve Himiko, bu oyun dünyasında hayatta kalmaya ve gerçek dünyaya dönmenin yollarını aramaya başlarlar.

Btooomdaki heyecan düzeyi benim için kaçırıldıktan sonra yükselmeye basladı ve kaçırılan kişiler ellerindeki bombalar ve silahlarla aşağıya atıldığı zaman öğreniyoruz ki baş karakterimiz ile birlikte insanların nasıl çirkin şeyler yapabileceklerini nasıl acımasız olabileğini görüyoruz bence btooom farklı tür bombalarıyla ve hikayenin işleyişi ile insanı heyecandan çıldırtan bir anime en azından benim için öyle :):) Umarım İzlersiniz…

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir