Bokuben hikayesinin Uruka finalinde neler oldu

Uruka Takemoto

Bokuben, bir harem animesi olarak çıkmasına rağmen 2019 yılında oldukça popüler oldu. Aynı zaman diliminde mangasıda oldukça büyük bir başarı yakaladı.

Bir anime sonraki sezonunda hemen ikinci sezonu çıkararak ne kadar beğeni topladığını da kanıtlamış oldu. Tabi ki buna rağmen final biraz beklenmedikti. Daha doğrusu final olması beklenmedikti. Genellikle harem animeleri final vermeden ortada bırakılır.

Neyse konuya dönelim:

Klasik olarak bir okul festivali düzenleniyor ve yeni klasik olarak bir okul batıl inancı var. O batıl inanç ise havai fişekler atılırken el ele tutuştuğunuz kişiyle gelecekte evlenecek olmanız.

Küçük Bir kazanın hem karakterlerimiz in hem de havai fişeklerin başına gelmesinin sonucunda ilk deneme başarısız olur. Daha sonrasında tam yere düşmüş olan Nariyuki’yi Uruka ayağa kaldıracağım da havai fişekler ateşlenir.

Bu kısa sahnenin arkasından bir yıl sonrasına gidilir. Uruka uçak ile başka gidecektir, Nariyuki son anda yetişir. Uruka uçakta eline bakmaktadır.

Buna kesin bir sonuç diyemeyiz ama animede bu kadarını görmek bile ilgi çekiciydi. Tabi ki buna bağlı olarak olaylar Manga’da daha detaylı ve anlamlı son bulur.

Benimle evlenir misin?

Manga’da daha açık son buluyor derken tam olarak bunu kast ediyordun. Nariyuki doğrudan “Benimle evlenir misin?” diye soruyor.

Uruka destekleyicileri ve Uruka için bu bir zafer. Ha, bu arada Uruka “Evet” diyor.

Şahsi yorumum ve tarafım Uruka’dır. Anime’nin sonundan ise ekstra memnun kaldım. Bunun sebebi yazarlarımızdan Kürşat ile yaptığımız uzun Bokuben muhabbetleri den birisinde istediğimiz sonu yazmamız konusunda anlaştık. Uruka ile yazdığım final havalanı detayına kadar birebir tuttu. Tam olarak 12’den vurdum nasıl memnunun olmayayım.

Benim puanım 5 yıldız. ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir