Rakudai Kishi no Eiyuutan İnceleme

Sadece 12 bölümden oluşan ve Ikki Kurogane adında şovalye olmak isteyen bir öğrenciyi konu alır ikki çok zengin bir ailenin çocuğudur ama kız kardeşi hariç herkes ona hiç doğmamış yada bir hata gözü ile bakar nedeni ise ailedeki herkesin bir gücü olmasına rağmen ikki’nin hiç bir gücü yoktur.

Bu yüzden aileden soyutlanmıştır ve bu soyutlanma zar zor kabul edildiği kahramanlık okulda da devam etmektedir.

Yine nedeni ise ikki’nin ailesidir ikki’nin ailesi çok güçlü bir ailedir ve bu yüzünden okula yeni kurallar getirilmiştir.

Tabi bu kurallar ikki sınıfta kalsın yada okulda kovulsun diyedir çünkü ailesine göre Kurogane soyadına leke sürüyordur !

Ve okulda’da dışlanmasının sebebi ise F seviye güce sahip olmasıdır yani hiç bir gücü yoktur bu güçler ise zamanla kazanılmaz doğuştan var olan güçlerdir.

Hem okul hemde ailesi ona bu okulda başarısız olması için ellerinden geleni yapacaktır.

Okulunun 2.yılında Stella Vermillion ile tanışmasıyla hayatı büyük ölçüde olmasada değişti.

Ikki Kurogane

Kendisi çok azimli ne kadar baskı altında olursa olsun sakinliğini koruyan ana karakterdir

Ve kendisi rakibinin savaşma stilini kısa bir sürede çözüp ona karşı kullanabilir

“karakterin bütün biyografisini girişte yazmışım bu yüzden burası biraz boş kalmak zorunda”

Stella Vermillion

Kendisi A seviye bir kahramandır kraliyet kızıdır ve ikki’nin oda arkadaşıdır ve tabi tanışmaları klasik bir şekilde stella odasında üzerini değiştirdiği sırada ikkinin odaya girmesi ile oluyor sonrasında müdürün yanına gidiyorlar ve oda arkadaşı olduklarını açıklıyor.

Okulun müdürü bu anlaşmazlık için savaşmalarını öneriyor kim kazanırsa oda’da söz sahibi sahibi olacaktır yani isteyen kişi bir diğerini odadan kovabilir yada başka bir şey yapabilir tabi ikki f sınıfı kahraman olmasına rağmen savaşı kazanıyor ve tek bir isteği vardır ise stella ile arkadaş olmaktır ve stella bunu kabul eder

Shizuku Kurogane

İkki’nin kız kardeşidir ve yine animelerin olmazsa olmazı abisine aşıktır nedeni ise ailesindeki herkes onu reddettiği için bir tek o abisini sahiplenmiştir onun annesi,babasını,kardeşi kısacası her şeyi olacağına söz vermiştir kendi kendisine

“anime sadece 12 bölüm olduğundan olaylar bir anda ve çok hızlı bir şekilde gelişiyor ama bu hız yüzünden kötüleşmiyor izlemenizi öneririm”

karakter gelişimi açısından yine klişe diyebilirim ama puan olarak 

10/7

veriyorum

“Şimdi diyebilirsiniz Ya sen Eiga Koe no katachi gibi güzel bir filme 5 puan veriyorsun’da neden buna 7 puan verdin derseniz o filmde ana karakteri unutmuşlar bu yüzden 5 puan kırdım derim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir