Made in Abyss – Anime inceleme

Konusu

Abyss adında ki devasa mağralar zinciri olan dev bir çukurun etrafında bir şehir vardır. Tüm şehir bu çukurdan çıkan gizemli hayvanlar ve eşyaları hem geçim kaynağı hem de eğlence olarak kullanmaktadır. Derinleştikçe daha garip hayvanlar ve daha garip eşyalar bulunan Abyss insanların merakını cezbeder. Mağra yağmacıları içeri girip bir şeyler çıkarmaya çalışır fakat bu hiç de kolay değildir.

Ousu şehrine yaşayan küçük bir kız olan Rico ise annesi gibi biri yağmacı olup içeri girmek hatta annesini bulmak istemektedir.

Karakterler:

Rico: Annesi, yağmacı olan hiper aktif bir kız çocuğudur. Mağaraya gidip annesini bulmaya çalışmaktadır. Bir yolculuğunda bir robot bulmuştur.

Regu: Geçmişi bilinmeyen ve Abyss den gelmiş bir robotdur. Rico bulmuştur ve hafızası yoktur. Zeki bir varlıktır.

Jiruo: Rico ve diğer çocukların bulunduğu yetimhanenin öğretmenidir.

Nanachi: Rico ve Regu ‘nun mağrada bulduğu bir canlıdır. Geçmişte insan olan ama mağra tarafından biyolojik değişime(mutasyona) uğratılmış bir tavşan-kız dır.

Yorum

Benim izlenimime göre yapımcılar daha fazla bölüm çekmek istiyordu. Çünkü hikayeyi bilerek çok geniş tutular. Hiçbir gizemi, Akıncı geçmişini ya da karakter geçmişini anlatmadılar. Buna rağmen bol keseden bölüm harcadılar. Son bölümü iki bölüm uzunluğunda tutarak bir şekilde toparlamaya çalıştırlar.

Buna rağmen anime hiçbir yere bağlanmadı, Karakterin annesini arama macerası da yarım kaldı. Gelecekte bir film planladıklarından bu ayrıntıları orada görmeyi umut ediyoruz. İzleyecekseniz filmin çıkmasını beklemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir