Kobayashi-san Chi No Maid Dragon – İnceleme

Anime ana karakterimiz olan kobayashi adında bir bilgisayar programcısının,yorucu bir iş gününden sonra sarhoş olana kadar içip evini kaybetmesinden ile, ormanda bir ejderha ile karşılaşır.

Bu ejderha konuşabiliyordur ve kendi dünyasındaki tanrılar karşı gelip savaşmıştır ama savaşı kaybetmiştir ve hızlıca dünya’ya gelir ve bacağına bir tanrı’nın kılıcı girmiş bir şekilde umutsuzca ölmeyi beklemektedir.

Kobayashi ise sarhoş olduğundan eli ile kılıcı gösterir ve 

“Bunu çekmek için yardım lazım mı ?”der

kobayashi ejderhanın sırtına doğru o kılıcı çıkar ve ejderha ona şöyle der

“Seni aptal ! 

Bir insan,bir tanrı’nın kılıcına dokunursa aklını kaybe-”

cümlesini bile bitiremden kobayashi çoktan kılıcı çıkarmıştır ve ejderha ile içmek istemektedir, sonrasında ejderha içme teklifini kabul eder ve bir insan gibi gözükür, içmek için sonrasında adının “Tooru” olduğunu söyler

Sonrasında Tooru olan biteni anlatır ve bir evi olmadığını söyler.

Kobayashi ise “Benim evime gelmek ister misin ?”der

Tooru ise seve seve kabul eder ve kobayashi bir anda

“öyleyse hizmetçim ol ”

ve sabaha tooru yu ejderha hali ile kapıda görür tabi bir şaşırır 

“hayalmi görüyorum”der.

Böylece kobayashi nin ejderha bir hizmetçisi olur ve yeni hayatı başlar !

Karakterler

Kobayashi

Kendisi bir bilgisayar programcısı dır ve iş yerinde hem kendi işlerini hemde yardıma muhtaç iş arkadaşlarının işlerini yetiştirmeye çalışan alkolik ana karakterimizdir !

Tooru

Kendisi insanlara iğrenç aşağılık varlıklar olarak bakar taki kobayashi ile tanışana kadar ve tanıştıktan sonra kobayashi’nin hizmetçisi olur , bunu hem kendisi istediği ve hemde aşık olduğu sahibi için yapar !

Sahibine minnettarlığını göstermek her fırsatta ona kendi kuyruk etinden yedirmeye çalışır !

bu kızın mantığına bayılıyorum nedeni ise 

Şu adını bilmediğim şeyi

Kanna’ya böyle mükemmel bir şekilde tanıttığı için 😀

Kanna “Kanna Kobayashi” Kamui

Tooru’nun arkadaşıdır ve tooru kayıp olduğundan onu aramaya dünya’ya gelir ve tooru’yu gökyüzüne alev topu attığı için bulur !

Ve onu bulduğunda kobayashi’nin hizmetçisi olduğunu öğrenir ve kobayashi’yi öldürmek ister ve en büyük saldırısını yapar !

ama dünya’ya geldiği zaman epey güçsüz olur ve kobayashi ye bir şey yapamaz kobayashi onunda eve gidemeyeceğini anlar ve onunda evinde kalmasına izin verir.

“aslında kötü bir şaka yaptığı için evinden sürgün edilmiştir tooru’yu aramak bahanedir”

*ve beni bu animede rahatsız eden tek bir şey var o ise maksimum 5 yaşında olan bir çocuğu eşcinsel bir aşk ilişkisi nin içine sokmaları.

Asıl sıkıntı eş cinsel olması değil anlayacağınız üzere tek sıkıntı 5 yaşında bir çocuk olması yoksa kimin umurumda eş cinsel olması*

Elma Jouii

Kendisi tooru’yu ejder dünyasına geri getirmek için dünya’ya gelmiştir, tooru ile rakiplerdir ve yine diğer ejderhalar gibi oda insanları aşağılık varlıklar olarak görmektedir.

Ama birazcık azarlandığında bir çocuk gibi masumdur dünya’ya geldiği için geri dönmeye gücü kalmamıştır ve dünya’da yaşamaya başlar.

”tabi kısa bir sürede gücü yerine gelmiştir ama gitmek istemiyordur”

Sonradan dünya’ya alışmak için kobayashi nin iş arkadaşı olur.

Fafnir

Kendisini tooru davet etmiştir.

Diğerlerinin aksine kendisi istediği zaman gidip gelebilir.

İnsanlardan nefret ediyordur nedeni ise kendisine ait hazine çalmak istemelerindendir.

Zamanla yine kendisi dünya’ya alışır ve kobayashi’nin iş arkadaşı ile aynı evde yaşamaya başlar kobayashi’nin arkadaşı iş saatleri dışında ya kobayashi ile içer yada evine kapanıp sabaha kadar oyun oynar ve bu sayede fafnir bir oyun bağımlısı olmuştur 7/24 pc oyunları oynuyordur.

Quetzalcoatl “Lucoa”

Kendisi yine tooru’nun daveti ile dünya’ya gelir ama sadece davet yüzünden gelmez kendisi tooru’nun anlattığı üzere uzun zaman önce içki yüzünden tanrıça koltuğundan dünya’ya sürülmüştür.

Ve kendisi tooru’nun evine gelirken yolda Magatsuchi Shouta bir çocuğun iblis çağırma ayini yaptığını anlar ve onu kontrol etmek için bir portal ile gider sonrasında onun hizmetkarı olur ve çocuğa sapıklık yapar birazcık.

Bu kız kazuma’nun darkness’a dediği gibi 

“sen memesin sadece memesin” 😀

“Umarım 2.sezonu gelir çünkü çok tatlı bir anime”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir