Bunny Girl Senpai Filmi Geniş İncelemesi

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai animesinin devam filmi olarak karşımıza çıkan 2019 yılı yapımı uzun metraj filmdir. Kısaca Bunny Girl desek daha kolay olur sanırım.

Devam filminin resmi adı Seishun Buta Yarou wa Yumemiru Shoujo no Yume wo Minai buna da kısaca Bunny Girl Movie dersek daha kolay olur.

Kısaltmaları yazmamın sebebi isminin çok uzun ve japonca olmasıdır. Şimdi detaylara girişmeden önce bir hatırlamak isteyenler burayı tıklayarak, Bunny girl incelemesine ulaşabilirler. Uzun uzun okuyamam diyenler de buraya tıklayarak sadece konusu ile ilgili kısa özete bakabilirler.

1- Filmin adı değişmiş?

Shouko

Animenin adı “Vahşi Tavşan Kız Bir Rüya Değildi” İlk seride sadece Sakuta’nın görebildiği Mai, uyuduktan sonra Sakuta’ya bir rüya gibi gelmişti. Sonradan Sakuta bunun bir rüya olmadığını fark etti ve tüm okulun önünde aşkını ilan etti. Hem Mai’yi görünür yaptı hem de aşkını kazandı.

Devam filminin adı ise “Rüyada ki kız Rüya değildi” Filmde ise Shouko’nun devam eden haytta kalma macerasının sonunda ve son sahnede Sakuta, Shouko’yu rüya sanıyordu ve rüya olmadığını anladı. Tabi ki aşkını falan itiraf etmedi. Film orada bitti.

İsminin değişmesi neden önemli? Çünkü filmin ana karakteri Mai’mi yoksa Sakuta ‘mı tam anlaşılamıyordu. Bu filmle ana karakterin Sakuta olduğuna kesin emin olduk.

2- Konusu Nedir?

Mai – Sakuta – Shouko

Shouko kalp rahatsızlığı geçiren küçük bir kızdır. Tanıştığı Sakuta isimli çocuk ona yaşama tutunmayı öğretir. Bu olayın etkisi ve Ergenlik Sendromunun gücü ile Shouko zamanda hareket etme yeteneği kazanır. Gelecekten gelen Shouko bu günün Sakuta’sı ile konuşma fırsatı yakalar.

Filmin bir noktasında açıklandığı üzere, Sakuta’nın göğsünün kanamasının sebebi aslında kalbinin gelecekte Shouko’ya vermiş olmasıdır. Aynı anda aynı kalp iki defa bulunduğundan ara sıra kanama gerçekleşiyordu.

Bu olayın açığa çıkmasıyla Mai, Sakuta’yı kurtarmak için yoldan onu iter ve Mai ölür. Bu sefer Shouko, Mai’nin kalbini alır. Sakuta’nın büyük üzüntüsünün sonucunda 4 gün sonrasının Sakuta’sı bu güne Mai’yi kurtarmak için Geleceğin Shouko’sunun yardımıyla gelir.

Her şey biraz dramatize edildikten sonra, Shouko yine zamanla oynar. Tüm olayları Sakuta rüya sanmaya başlar. Kalp sorununu bir şekilde aşmıştır. Finalde de Sakuta rüyasında ki kızın bir rüya olmadığını anlar. (Tıpkı filmin adı gibi )

3- Kuantum Fiziğine Nasıl Bağlandı?

Futaba

Filmde ki Futaba karakteri her olayı bir şekilde Kuantum Fiziği ile açıklıyor. Tabi ki bu durumu da hem Sakuta’ya hem de dolayısıyla seyirciye açıkladı. Peki ne kadar tatmin edici oldu.? Dürüst olayım ki Schrödinger’in kedisi ni açıklamaktan biraz daha zordu. Yani zamanda yolculuk açıklanması zor sonuçlarını tahmin etmek çok daha zor bir kavram ve dolayısıyla biraz geçiştirildi.

Kısacası Zaman Yolculuğunu ve Ergenlik Sendromunu biraz duygusal sebeplerle geri plana ittiler. Charlotte de ki gibi güçlerin kaynağı tam tatmin edici bir şekilde açıklanmadı.

4- Kimler Öldü Kimler Kaldı?

Filmin finaline bakarsak, alsında kimse ölmedi. Buna rağmen alternatif zaman dilimlerini de değerlendirirsek, Mai, Sakuta, ve Shoku birer evrende öldüler. Bu da eğer Kuantum evrenleri gerçekse filmin tek bir alternatif gerçeklikte mutlu sonla bittiği sonucunu doğurur.

Mai: Sakuta ‘yı kurtarmak için arabanın önüne atladığı bir gerçeklikte ölüyor.. Zamanda yolculuk yapan Sakuta tarafından kurtarıldığı gerçeklikte yaşıyor.

Shouko: Kalp alamadığı bir gerçeklikte ölüyor. Sakuta ve ya Mai’nin kalbini aldığı iki, Bir şekilde kendi hallettiği üç gerçeklikte yaşıyor.

Sakuta: Arabanın çarptığı gerçeklikte ölüyor, Mai’nin onu yolun kenarına ittiği gerçeklikte yaşıyor.

5- Devam Edecek mi?

“Devamı gelir mi?” muhtemelen en çok sorulan sorudur. Lakin film tam anlamıyla finale bağlanmış durumda. Genel tahminim devamı gelmez. Konusu çok karışık ve doğa üstü olaylara bağlı olduğundan devam filmi çekmek çok kolayı olur.

Geleceğini düşünmesem de hala bir kaç OVA için yerimiz olduğuna inanıyorum.

6- İzlenmeli mi?

Şunu söylemeliyim ki benim için bu film ve öncesinde ki dizi serisi tam anlamıyla bir numarada. Size de kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Beş yıldız veriyorum.

“Bunny Girl Senpai Filmi Geniş İncelemesi” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir