Spongebob Squarepants – Sünger Bob Karepantolon İncelemesi

Sünger Bob Karepantolon

Suyun altında bikini bottom adında bir kasabada bir ananasın içinde yaşayan ve yengeç burger adında bir fast food restoranında işini severek ve en iyi şekilde aşçılık yapan deniz süngeri olan Spongebob Squarepants’İn 20 yıldan uzun süren ve hala devam eden birbirinden bağımsız maceralarını konu alıyor ayrıca dizide bir çok gönderme bulunduruyor ve her bir ana karakter bir günahı simgelediği söyleniyor.

“bu açıklamayı ben neden bu kadar uzattım hiç bilmiyorum :D”

Spongebob Squarepants

Krusty krab adında bir fast food restoranında işini severek ve en iyi şekilde yapan deniz süngeri olan Spongebob Squarepants ayrıca 20 yıldır sürekli ehliyet almaya çalışıyor ama alamıyor aşırı neşeli bir karakterdir işkoliktir çalışkandır.

“Kendisi cinsel anlamın dışında 7 ölümcül günahtan şehvet’i temsil eder”

Squidward Tentacles

Kendisi bir mürekkep balığı squidward sanatla ilgilendiği neden dolayı kendini biraz beğenmiş işinden nefret eden özellikle komşusu olan süngerbob ve patrick nefret eden bir karakterdir kendisi ayrıca 7 ölümcül günahtan öfkeyi temsil ettiği için sinir hastasıdır.

Eugene H. Krabs

Deniz yengeci eski bir denizcidir çocukken çok fakir olduğundan dolayı para kazanmak için eski dostu sürekli düşmanı olan Sheldon J. Plankton ile hamburger yapıp para kazanmak isterler paraya tapan bir karakterdir. Aşırı cimridir para için hemen her şeyi yapar.

Bay yengeç kendi burger formülünde köftenin etini balık artığı yerine yengeç eti ile değiştirir ve böylece mükemmel burgeri yaratır. Bu formülü kendisi ve sünger bob hariç kimse bilmez.

(yam yam bu herif ve kendisi 7 ölümcül günahtan aç gözlülüğü temsil eder )

Sheldon J. Plankton

Mikroskobik canlı olan plankton kendisi hakkı olan yengeç burger formülünü almak için herşeyi yapar ama bir türlü yengeç burgerin formülünü elde edemez. Kendisi aşırı zeki aşırı kurnazdır tek derdi bay yengeçtir nedeni ise bay yengeç ve plankton yengeç burgeri beraber yapmasıdır.

Çocukken çok iyi arkadaştılar ama bu formül yüzünden artık sürekli düşman oldular kendisi diziye göre kıskançlığı temsil ediyor aslında bu bence yanlış bir düşünce çünkü plankton’un o formül üzerinde hakkı var.

“aslında bir telif hakkı davası açsa sunulan kanıtlar eşliğinde hemen kazanır ve bu yarış tek bir bölümde sona erer gerek yok :D”

Bay yengeç ve plankton nasıl düşman oldular üzücü bir hikaye aslında, bay yengeç ve plankton bir burger yaparlar ilk müşterileri olan ihtiyar jenkins burger yüzünden gıda zehirlenmesinden ölür. Plankton böyle bir olay yaşanmasın diye köftenin tarifini değiştirmek ister formülü eline alır yengeç tarifi değiştirilmesini istemez.

İkisi’de aynı anda kendilerine doğru çektikleri için formül yırtılır ve plankton’da formülün sadece bir malzemesi vardır oda balık artığıdır. Plankton yıllar boyunca bu balık artığı formülünü geliştirmek ister ama her yaptığı şeyin çok kötüdür işte bu yüzden bay yengeç ile sürekli düşmanlardır.

“ve kendisi 7 ölümcül günahtan kıskançlığı temsil eder”

Garry

Deniz salyangozu neredeyse hiçbir işe yaramaz spongebob’ın evcil salyangozu işi gücü yemektir tv izlemektir ve spongebob onu bir kaç saat beslemediği için onu terk edecek kadar vefalı bir dost’tur.

“işte bu yüzden köpekleri kedilerden daha çok seviyorum “
“kendisi 7 ölümcül günahtan oburluğu temsil eder”

Sandy Cheeks

Texas’tan suyun altına deniz canlılarını araştırma için gelen bir sincaptır.

Doğdu yer Texas’ı sürelik över acayip derecede zeki ve karatede kara kuşak sahibi karakterimizdir arada sırada sünger bob ile antrenman yapar.

“ve kendisi 7 ölümcül günahtan ego’yu temsil eder”

Patrick Star

Sünger bob’un en iyi arkadaşıdır fazlasıyla salaktır çok tembeldir bu yüzden’de işsizdiri

“Mükemmel izlemeyen yoktur diye düşünüyorum :D”

Sünger bob karakteri ve yan karakterleri popüler kültürün bir parçası olmuşlardır. Haklarında uydurulan bir çok komplo teorisine rağmen herkesin severek izlediği bir çizgi filmdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir