DanMachi 2. Sezon İncelemesi

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka yani Türkçe olarak Zindan da Kız Tavlamaya Çalışmak Yanlış mı? Hem isminden hem de içeriğinden esinle biraz komik olduğunu söylemek istiyorum.

DanMachi kendi hayran kitlesine sahip önemli bir yapımdır. Her ne kadar 2. sezon yayınlamış olsa da aslında bu 3. sezon sayılır çünkü arada olayların Ais ‘in gözünden anlatılan 12 bölümlük Sword Oratoria isimli bir sezon daha var. Eğer önce onlara bakmak isterseniz linkleri aşağıda.

Konuya gelecek olursak 3 ay önce fragmanı yayımlandı ve hayranlar hazırlandı. Sonunda da tüm bölümleri bitti. Lakin fragramandan bazı eksikleri olduğunu söylemek istiyorum. Olaylar bir OVA havasında başlayıp bitti. Karakter gelişimine etkisi olsa da Hikayeye hiçbir katkısı olmadı diyebilirim. Bu sezon daha çok “Fahişeler için Farkındalık” teması üzerine kurulmuş gibiydi.

İlk bölümlerde Apollo ailesi Hestia ailesine savaş açtı. Arkadaşlar olarak toplandılar ve Savaş Oyunu isimli oyunda onları yendiler. Bu olayı sonunda Apollo ailesinin tüm varlığı Hestia ailesine kaldı. Tabi bu zengin oldular demek değil. İlk sezonda ki Hestia’nın getirdiği bıçak 200 milyonluk bir borç ile gelmiş. Paranın çoğu oraya gitti. Hestia ailesine sadece koca bir malikane kaldı.

Kalan bölümlerde ise Bell’i cinsel anlamda arzulayan iki büyük Ailenin savaşına tanık olduk. Tabi ki içinde cesaret ve savaş da vardı. Ailelerden birisi Freya diğeri de Ishtar ailesiydi. Ishtar ailesi aynı zamanda bir Genelev organizasyonuydu ve kızlardan birsi olan Huruhime, Mikoto (Ekipten birisi) ‘nun eski bir arkadaşıydı. Aynı zamanda bir ayinde kurban edilecekti. Bell de onu kurtarmaya çalıştı.

Cesaret ve kahramanlık doluydu ama konuyu çok ilerlettiğini söyleyemeyiz. Sanırım stüdyo daha çok sezon çekmeyi hedefliyor. Umarız kısa zaman içinde çekebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir