Anime İncelme: Nanatsu no Taizai

Nanatsu no Taizai – Meliodas

Nanatsu no Taizai, İngilitere ‘nin eski zamanlarında geçen epik bir hikayedir. Hikayenin Türkçe Adı “Yedi Ölümcül Günah” bildiğimiz anlamda gerçek Yedi Ölümcül Günah değildir.

Krallığı koruyan en güçlü 7 şövalyenin aldığı isimdir. Bir gün krallık ihanete uğrar ve bu suç da Günahlar olarak bilinen şövalye gurubunun üstüne atılır. Günahlar bir şeklide şehirden kaçmayı başarırlar. Bu arada dağılırlar ve aradan tam 10 yıl geçer.

İkinci Prenses Elizabeth o zamanlar bir çocuk olsa da şimdi durumu kavramış ve 7 ölümcül günahı bulmaya karar verir. Uzun bir aramadan sonra sonunda bir barda durduğunda(bayıldığında) bar sahibinin Günahların kaptanı olan Meliodas olduğunu öğrenir.

Birlikte diğer günahları bulmak ve krallığın asıl düşmanı olan Kutsal Şövalyeleri yenmek zorundadırlar. Bu yolculuk düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Çünkü düşman çok zorludur.

Günahların her birini temsil eden bir dövmesi varıdır. Bu dövmeler hem bir hayvanı hem de bir günahı temsil eder. Örneğin Meliodas – Ejder ‘in Öfke Günahıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir