Onsen Yousei Hakone-chan Anime İnceleme

Onsen Yousei Hakone-chan
Onsen Yousei Hakone-chan

Hakone adında bir sıcak su kaplıcalar ruhu, dünyadaki bir kaplıcaya indirilmiştir fakat uzun pijamalarıyla dışarıdan bakıldığında bir çocuğa benzemektedir. Touya adında bir genç lise öğrencisi, kaplıcalarda tesadüfen ona rastlar ve kendini, Hakone’ye güçlerine kavuşmasına yardım ederken bulur.

Resmi Tanıtım

2015 yılı yapımı kısa komedi tarzında çizilmiş anime dizi serisidir. Toplamı 13 bölümden oluşan animenin tek bir bölümü 3 dakikadır. Komedi animeleri genellikle kısa yapılırlar bu da dışına çıkmamakta.

Türkçe olarak Anisekai ve Puzzlesubs çevirileri bulunmaktadır. İsteyenler fansub sitelerinden ve ya ortak anime platformlarından ulaşabilirler. Kısa komedi stili için iyi bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

Hokone isimli bir su ruhu yüzlerce yıl önce uykuya yatmış ve günümüzde uyanmıştır. Uyku güçlerinin birazını kaybetmesine sebep olduğundan bir çocuk gibi görünür ve nadiren yetişkin formuna bürünebilir. Touya isimli genç lise öğrencisi bir kız ile arasını yapması için dilekte bulunur ve Hokone tam o anda uyanır.

Touya ve Hokone eve dönerler çok geçmeden diğer su ruhları da olaya dahil olur biraz koşuşturma biraz komedi ile kısa ama keyifli bir maceraya çıkarlar. Animeden beklendiği gibi – biraz da sürenin azlığından dolayı- gerçek bir sona bağlanmadı. Geçmiş olaylar ve ya sebepler açıklanmadı. Sadece gülün ve geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir