Kimetsu No Yaiba Bitti ve Bekleneni Veremedi?

2019 yılının en iddialı animeleri arasında yer alan Kimetsu No Yaiba final bölümünü yayınladı. Toplamda 26 bölümlük ilk sezonu ile sezonu kapatmış sayılır. Konuları yeni sezona saklamak için ve seriyi uzatmak için stüdyo 26 bölümün 8’ini OVA stilinde boş bölümler ile harcadı. Harcadı dediğim kötü değil sadece konuya hizmet etmedi.

Tanjiro ve arkadaşlarının iyileşip Böcek Tapınağınan ayrılmaları dışında kayıda değer tek şey seride hiç konuşmayan Kanao isimli karakterin konuşması oldu. Önceki bölümlerde geçmişine değinilen Kanao zor zamanlar geçirmiş ve Karar mekanizması kırılmıştır. Bu sebepten karar vermez. Emir almadığı bir şeye karar vermesi gerekirse de Yazı/Tura atar.

Final bölümüne gelirsek, Tanjiro ve arkadaşları iyileşip tapınaktan ayrıldılar. Bu zaman diliminde iblislerden seçkin 12’linin ast 6 ‘lısı İblis lideri tarafından çağrıldı. Bu altı iblisin 5 lider tarafından yok edildi. Bir tanesine de büyük güçler bahşedildi (Tabi ki göstermediler). Dediğim gibi Kanao sonunda konuştu. Tanjiro ve arkadaşları da bir trene binip yeni bir maceraya çıktı.

Tanjiro ve Inosuke bir treni antik varlık sanmışlardı. Zenitsu bunun bir tren olduğunu onlara anlatmak için çok uğraşmıştı. Duyduğuma göre de Inosuke haklıymış. Not: Manga da gerçekten tren bir canavar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir