Samurai Jack 5.sezon spoiler’lı inceleme

Samurai Jack

Samurai JACK girişi

  • Uzun zaman önce, uzak bir ülkede, Ben Aku,
  • Karanlığın şekil değiştiren efendisi,
  • Serbest bırakılmış korkunç bir şeytandım.
  • Ama,
  • Sihirli bir kılıç kullanan, ahmak bir samuray savaşçısı önüme çıkıp bana karşı koymaya çalıştı.
  • Son darbe vurulmadan önce, zamanda bir kapı açtım. 
  • Ve onu kötü ruhumun hakim olduğu geleceğe yolladım. 
  • Ve şimdi o ahmak geçmişe dönmenin ve geleceğin kendi olan Aku’yu mahvetmenin yollarını arıyor.

Aradan 50 geçti ama ben yaşlanmadım.

Samurai Jack
Samurai Jack

Geleceğin Jack ‘i

Artık aradan geçen zaman ve bir takım olaylar yüzünden kılıcını kaybediyor bir süre sonra artık delirmeye başlıyor sürekli hayaller görmeye başlar kendi öfkesi sürekli onu kışkırtıyor ve artık aku’yu yok edecek olan tek silah elinde olmadığından dolayı sadece hayatta kalmaya çalışıyor ve bir gün karşısına Aku’nun kızları çıkıyor.

samurai jack aku daughters ile ilgili görsel sonucu
ashi ile ilgili görsel sonucu
Ashi

Kızları onu öldürmek için doğmuş ama kızların içinden bir kişi farklıdır o kişinin adı ise ASHI ‘dir.

Ashi her zaman meraklı bir kız olmuştur. Samurayı öldürmek için Annesi tarafından eğitildiği sırada dış dünyayı çok merak eder ve kaldığı mağaradaki bir delikten dış dünyayı görür. Ashi nin annesi böylesine güzel şeyler için yüce tanrı Aku’ya minnetimizi sunmamız lazım ve sunmamız içinde sizin daha güçlü ve akıllı olup tanrımız olan Aku’nun düşmanı olan samurai jack i öldürmeniz gerekir der

Ashi eğitime devam eder aradan 20 yıl geçer çocuklar eğimlerini tamamlamıştır. Jack’in peşine düşerler, jack’i buldukları zaman jack onlara “gidin yada ölün” gibisinden bir teklif sunar ve aku’nun kızları ölümü seçer. Jack, Ashi nin bütün kardeşlerini öldürür ve Ashi’ye asıl kötünün o olmadığını asıl kötü Olanın Aku olduğunu anlatır.

Ashi tabi ki inanmaz. Jack Ashi’ye Akunun dünya’ya gelmeden önceki halini anlatır ama Ashi yine inanmamakta ısrar eder. Dünya sen gelmeden önce daha güzeldi der. Jack Aku’nun yok etmeyi unuttuğu bir ağaç gösterir. Ashi sorgulamaya ve Jack ‘a inanmaya başlar.

Ashi ve Jack

Jack ‘in Gösterdiği Ağaç

Beraber canlılara yardım edip jack’in kaybettiği kılıcı ararlar. Aslında jack kılıcı kaybetmemiştir kılıç onu duyduğu nefretten dolayı terk etmiştir. Jack ruhani bir yolculuğa çıkmak için hazırlanır ve ashi’de peşinden gelmek ister. Jack ona sen gelemezsin der ashi jack’i meditasyonda iken onu beklemeye başlar.

Beklediği bir trol ordusu jack i öldürmek için gelir. Ashi onların hepsini öldürür öldürdüğü sırada bir şey fark eder. jack’in yakınında bir kişi görür ve onu öldürmek için gider. na bir ok fırlatır ve onu öldürmek için gelen kişinin annesi olduğunu görür.

ashi, annesi ile savaşır ashi’nin annesi tam jack öldüreceği sırada ashi ona bir ok fırlatır ve onu öldürür. Jack’te yolculuk sırasında kendi öfkesini yok eder ve kılıcına kavuşur ve Aku ‘yu yok etmek için yola koyulurlar.

Aku’yu bulurlar ama aku bir şeyi fark eder. Aku ashi’nin üzerinde kendi kokusunu alıyordur. Kızı olduğunu anlar anladıktan sonra ashi’yi kontrol etmeye başlar. Ashi’nin kişiliğini kendi karanlığı ile bastırır ve onun kölesi olur. Ashi bir müddet Aku ile mücadele eder ama kazanamayacağını anlayınca Jack ‘den kendisini öldürmesini rica eder.

Tabi jack bunu yapamaz ve kılıcı aku’ya kaptırır. Jack idam edilmek için esir alınır ve bu anlar bütün dünyada canlı yayın olarak yayımlanır. Jack’in yardım Ettiği herkes de bunu görür jack’e yardım etmek için yola koyulurlar. Aku jack’i nasıl hangi biçimde öldüreceği konusunda kararsız kalır. Kararı ashi’ye bırakır tabi bu sırada ashi o karanlıkla savaşmaya çalışıyordur. Ahi tam onu öldüreceği sırada aku’nun evini jack’in kurtardığı kişiler patlatır. Jack kurtulur kılıcı alacağı sırada ashi buna engel olur.

Ashi ‘yi kurtarmak için karanlığın içine girer ve ashi’yi bulur. Ashi tam öleceği sırada jack ona onu sevdiğini ashi kendine gelir. Aku, Ashiye “onu öldürdün mü” diye sorar. Ashi “Hayır ve hiç bir şekilde ölmeyecek” der. Aku ile birazcık kapışırlar.

Ashi anlar ki aku’nun bütün güçlerine sahiptir. Jack’in kılıcını alır ve zamanda bir kapı açar. Birlikte geçmişe dönerler. Jack Aku’yu yok eder. Ashi ile evlenmeye karar verirler. Evlenecekleri sırada Ashi yavaş yavaş yok olmaya başlar. Nedeni ise Aku’nun Ashi ‘nin doğumundan 50 yıl önce ölmesidir. Kısaca bir zaman sorunu oluşur. Ashi jack’in kollarında yavaş yavaş yok olur. Geriye sadece gelinliği kalır ve Jack yas tutmak için Ashi’ye gösterdiği ağacın altına gider. İç çeker ve eline uğur böceği konar ve gülümser.

SON 

“5.sezon bence çok iyi bir final ile bitirdi çünkü artık bu hikayenin sonun gelmesi gerekiyordu ve istediğimiz gibi bitti saçmalamadı çırpınmadı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir