Kimetsu No Yaiba – İblis Avcısı Anime İncelemesi

Kimetsu no Yaiba, Demon Slayer ve ya İblis Avcısı. 2019 yılının en popüler ve umut vaat eden animelerinden birisidir. Yayımlanma dönemleri Goblin Slayer yani Goblin Avcısı ile aşağı yukarı aynı döneme denk gelse de birbirleri ile bir bağlantıları yoktur.

Bu iki animenin ortak noktaları ise ikisinin ana karakterinde aileleri geçmişte kötücül yaratıklaraca öldürülmüştür. Bunun dışında pek bir ortak noktaları yoktur. Örneğin Goblin Slayer animesinde goblinler en büyük kötüler değildir. Hatta o kadar aciz varlıklardır ki bir çok maceracı onlarla uğraşmaz bile. Demon Slayer (Kimetsu no Yabia) da ise dünyada iblislerden daha büyük bir tehtit yoktur.

Konusu:

Bu hikaye Tanjirou Kamado isimli gencin başından geçmektedir. Bir dağın başında ailesi ile birlikte zorluklar içinde geçinmeye çalışmaktadır. Kasabada kömür satıp ailesinin geçimini sağlayan Tanjirou yine bir gün aynı iş için kasabaya gider. Gecenin karanlığından dolayı bir ihtiyarın tavsiyesi ve daveti ile geceyi onun evinde geçirir.

Sabah evine dönen Tanjirou ailesini katledilmiş bulur. Sadece kız kardeşi Nezuko ağır yaralı şekilde kurtulmuştur. Nezuko’yu sırtına alan Tanjirou elinden geldiği kadar hızlı bir şekilde kasabaya dönmeye çalışır.

Yolda Nezuko bir iblise dönüşüp ağabeyine saldırır. O anda oradan geçen bir İblis Avcısı da Nezuko’yu anlaşılabilir haklı bir sebepten dolayı öldürmeye çalışır. Her şeye rağmen Tanjirou kardeşini korumaya çalışır.

Durumdan çok etkilenen Avcı,Tanjiro ve kardeşini kendi ustasına gönderir. Ustası da onu bir İblis Avcısı ‘na dönüştürmek için eğitim vermeyi kabul eder.

Hikaye ‘nin Devamı

Spolier olduğundan sonunu yazmıyoruz ama bütün hikaye Tanjiro’nun şu amaçları üzerine kurulmuştur.

  1. Nezuko ‘yu tekrar insan yapmak.
  2. Ailesini öldürenleri bulmak.

hikayede henüz amaç teşkil etmese de Kamado ailesinin iblislerin lideri ile bir geçmişi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir