Goblin Slayer – Goblin Katili Anime İnceleme

İNCELEME:

Eski zamanlarda dünyada insanlar ile birlikte çok fazla canavar iblis troll ejderhalar yaşarmış. İşte bu zamanlar insanlar kendilerini korumak ve kendisini geçindirmek için sorun çıkaran bu canlılar avlayan maceracılar varmış. Karşılığında da ödül olarak altın alırlarmış işte bu zamanda küçük bir rahibe görev almak için loncaya gitmiş. Küçük bir grup ona bize katıl çok daha güçlü oluruz der ve goblin avlamaya giderler. Yalnız bu canlılar çok kurnaz olmayan aptaldırlar ama süzme salak’ta değillerdir.

Goblinlerin tek bir amacı vardır o ise sadece gördükleri her şeyi yok etmek. Bu canlılar extradan insan dişilerine de ilgi duymaktadır. Rahibe ilk görevini bu küçük grup ile yapmayı kabul eder. Goblin dolu mağara girerler bizim ekip mağaraya girdiklerinde doğal olarak goblinlerin saldırısına uğrarlar ”tuzağa düşerler” ama bizim ekip bu goblinler fazla hafife alır. Gruptaki büyücüyü kız goblinler tarafından yakalanır ve tecavüze uğrar.

Ekibin kılıç ustası büyücü kızı kurtarmaya çalışır fakat mağra çok dar ve deneyimsiz savaşçı fazla uzun bir kılıç getirmiştir. Bu sebepten o da ölür. Son üye olan savaşçı da rahibeye kaçma fırsatı tanımaya çalışır fakat o da korkunç muamelelere maruz kalır.

Kaçmaya çalışan Rahibe yaralı ve sonunu beklerken karanlığın içinden bir kişi gelir. Sakin ve rahat tavırlar ile profosyonel bir şekilde tüm goblinleri avlar.

Bu dizide isimler yerine sadece nick (görevleri geçmektedir) Yani gobin avcısının adı bilinmiyor herkes ona goblin avcısı diyor.

Goblin Slayer

Hayatta ki tek amacı goblenleri yok etmektir. Geçmişte ailesi katledilmiş kardeşi tecavüze uğramıştır. Bu sebepten sadece goblin öldürür. Fiyatı az da olsa, kalabalık ve ya bebek de olsa sadece goblin öldürür.

Bir şeklide yardımına koştuğu rahibe ve daha sonradan peşine takılan elf, cüce gibi karakterler dışına ekip arkadaşı yoktur. Onlar da arkadaş değil de geçici iş birliği yaptığı kimselerdir.

Yalnız kurttur.

Priestess

Yeni mezun olduktan sonra saf idaller ile göreve çıkmaya çalışan ama ilk görevinde ölümün eşiğine gelen bahtsız genç bir kızdır. İlk görevinde ki ölüm tehlikesinden kurtardığı için Goblin Slayer ‘in peşinden ayrılmaz.

Cowgirl

Goblin katilimizin çocukluk arkadaşıdır ve saldırı olduğu gün onunda annesi ve babası öldürülmüştür katilimiz her köye gittiğinden gün onu bekler çünkü biliyordur ki katilimiz goblin öldürmeye gidip kendini tehlikeye atıyor dur katilimizin artık evi olmadığından onunla ve amcası ile yaşamaktadır katilimiz onunla kalmak için her ay öldürdüğü goblin paraları ile düzenli olarak kirasını öder.

 High Elf Archer

Normal elfler arasında standardın çok üstünde bir güzelliğe sahiptir  Bazı durumlarda erkeklerin hemen dikkatini çektiği gösteriliyor.  Alkole karşı aşırı hassastır. 1200 yaşında olmasına rağmen zekası görünüşü kadar büyüktür. “Kendisi animelerde olmazsa olmaz olan tsundere karakterimizdir” Goblin katiline kendi dilinde aynı anlama gelen Orcbolg der

Dwarf Shaman

Adından da anlaşılacağı üzere bir şamandır. Irk olarak bir cücedir. Doğal olarak Cüceler ve Elfler düşmandır. Bazı ortak çıkarlar gereğince Elf okçu ve Cüce şaman birlikte çalışmış ve zamanla dost olmuşlardır. Genellikle tartışıp kavga ederler ama bunlar dostça kavgalardır.

Kendisi Goblin Slayer ‘e kendi ırkında duyduğu ismi olan “Sakal Kesen” der.

Lizard Priest

Yeşil tenli ve boynuzlu bir kertenkeledir. Korkutucu derecede büyük olup arada sırada arkadaşları arasında bir korkutucu birisi olarak tanınır. Aslında pamuk gibi birisidir. İlk görevde Cüce ve Elf ile ortak bir amaç ile Goblin Katili ile tanışmmıştır. Bir akşam herkes kendi ırkının yiyeceklerini tanıtınca Goblin Katili de ona Peynir vermiştir. Normalde hiç peynir görmediğinden çok sevmiş ve bağımlısı olmuştur. “kendisi goblin katiline saygısından bay goblin katili der”

Dizi Hakkındaki Görüşüm

“Bu dizi gerçekten muazzamdı 2.sezonunu kesinlikle bekliyorum herkesin tatması gereken muazzam bir şeydir dizi üzerinde fazla konuşmaya gerek yok bence bir adam ailesinin intikamı için dünya üzerindeki goblinleri katletmek ister 😀 çok zevk alacağınız bir yapımdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir