Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai Animesi Neydi? Nasıldı?

Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai

“dizi’nin etiketlendiği başlıklarda HAREM görünce izlemek istemedim çünkü ben harem gibi olaylardan nefret ederim ama osman abi’nin tavsiyesi ile bu diziye başladım ve sevdim :D” (RN: adamsın)

Konusu:

Noriyuki Yuiga, lisenin son ve sıkıntılı yılında “üniveste sınavları falan”.

Ona üniversiteye tam burs verecek “özel VIP tavsiyesi” kazanmak için, şimdi giriş sınavlarına hazırlanması lazımken müdür burs için destek vereceği sözü ile okulunun kendi alanlarında dahileri olan 2 öğrenciye geçemediği dersleri geçirmesi karşılığında yardım edecektir.

bu 2 iki öğrenci ise Rizu Ogata  ve Furuhashi Fumino dur

Karakterler:

Rizu Ogata

Rizu Ogata

Matematik ve fizikte kimse ondan üstün değildirdir ama istediği bölüm alakasız bir şekilde sosyal bilimlerdir bu yüzden müdür Yuiga’nın onu çalıştırmasını ister.

Furuhashi Fumino

Furuhashi Fumino

Modern Japonca antik yazılar ve Çin klasikleri olsun bütün derslerde çok iyidir istediği bölüm yine alakasız bir şekilde fen fakültesidir

Uruka Takemoto

Uruka Takemoto

Yüzme dahisi lakaplı. “parıldayan abanoz Denizkızı Prensesi.”

Uruka zamanın tamamını yüzmeye su sporlarına ayırmıştır bu onun tutkusudur. Üniversite de spor bursu elde etmesi için kötü olduğu ders olan İngilizce sınavını geçmesi gerekmektedir. Nariyuki Yuiga eski sınıf arkadaşıdır ve ona çok uzun süredir aşıktır ve ondan ders çalışması için yardım ister.

Mafuyu Kirisu

Mafuyu Kirisu

Çin Akademisi’nde öğretmen. O Fumino ve Rizu’nun ilk öğretmeniydi, 2 sini eğitmek için çok uğraşmıştır ama alanları farklı olduğundan başaramamıştır.

Genelde etrafına çok soğuk bir tavır takındığından öğrenciler tarafından korkulur ama aslında kendisi öğrencileri çok severdir öğretmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

Kendisi çok ama çok yeteneklidir ama tek zayıf yönü vardır o ise böceklerdir. Kendisi evinde sürekli dağınık yaşar evi çöplükten farksızdır. Ichinose Akademisi’nin bir mezunu,

Şu anda bir boşluk yıl alıyor, Üniversiteye girmek için okuyor. Asumi’nin hedefi tıp fakültesi olsa da,Tüm bilimlerde mücadele ediyor. Nariyuki de ona sık sık öğretmenlik yapacak.

Ondan daha genç olmasına rağmen. O ve Nariyuki, çıkıyormuş gibi davranmak zorunda kaldıklarında, Asumi, masum Nariyuki ile alay etmeye başladı.

Ichinose Akademisi’nin bir mezunu, Şu anda bir boşluk yıl alıyor, üniversiteye girmek için okuyor.

Asumi’nin hedefi tıp fakültesi olsa da, Tüm bilimlerde mücadele ediyor. Nariyuki de ona sık sık öğretmenlik yapacak. Ondan daha genç olmasına rağmen. O ve Nariyuki, çıkıyormuş gibi davranmak zorunda kaldıklarında, Asumi, masum Nariyuki ile alay etmeye başladı.

Asumi Kominami

Asumi Kominami

Hedefi tıp fakültesi olup ve bunu için yazın bile derslerini aksatmamak için dershaneye yazılır. Yuiga ile dershanede sıra arkadaşıdır. Yuiga dershanenin ilk günü eve doğru giderken kaybolur. İki iri cüsseli adam parası olduğunu düşünerek onu dinlenmesi Asumi’nin dershane masraflarını ödemesi için çalıştığı kafeye getirir.

Buradaki konsept, hizmetçi tarzıdır. Tabi Asumi onu kafede görünce sinirlenir ama siniri hemen geçer orada dükkan birazcık boş olduğu için hemen ders çalışmaya başlarlar ders çalıştıktan sonra Yuiga eve doğru gitmeye başlar.

Yolda kitap okuduğundan bir doktor ile çarpışır Yuiga kitabını düşürür doktor kitabı alır ve “benim kızımda aynı dershaneye gidiyor tanışıyor musunuz?” dediği sırada Asumi ona arkasından “hey çömez tren biletini unutmuşsun”diye bağrır .

Yuiga’nın çarpıştığı adam Asumi’nin babasıdır babası sorar bu kılık ne diye ve birlikte babasını ofisine geçerler. Babası asumi’ye sorar; “asumi bu acayip kıyafeti açıkla bana dershane masraflarını ödemek için bana çalıştığını söylemiştin sakın bana nahoş işler yaptığını söyleme…”

Asumi bu durumdan kurtulmak için parmağı ile Yuiga’yı işaret ederek “erkek arkadaşımın fetişi bu”der. Yuiga zor durumdadır Asumi arkada “lütfen yalvarırım hareketi” yapmaktadır. Yuiga kızının tıp fakültesi için ne kadar istekli olduğunu kibarca anlatır. Babası da der ki “asumi hala bu bundan vazgeçmedin mi” der.

Asumi bir gün kliniği başına geçeceğini ve bu tıp fakültesinin o kadar da zor bir şey olmadığı konusundan tartışırlar. Yuiga ise bu fakülteye çok fazla çalışır ise bu bölüme girebileceğine ikna eder. Asumi’nin babasını ikna olur ve ardından “bana efendim deme bana baba de”der. Konu Asumi’nin açısından olaysız bir şekilde biter.

MİSAFİR YAZAR:
Kürşat ÖZTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir