Anime İnceleme: Dr. Stone Animesi

Dr Stone (Senkuu)

2019 yılının yaz animesidir. Bilim Kurgu ve Macera türünde bir macera dizisidir. Senkuu isimli olağanüstü zeki bir gencin ilkel bir dünya da ki bu dünya geçmişte değil gelecektedir, maceralarını anlatır.

Her şeyin güzel gittiği bir yaz günü, Senkuu laboratuvarda çalışmaktadır. En yakın arkadaşı Taiju ‘nun ise çok daha önemli bir görevi vardır. 5 yıldır izlediği ve bir nevi arkadaşı olan Yuzuriha isimli genç kıza çıkma teklif etmek üzeredir.

O gün gökyüzü tamamen yeşile bürünür. Yeşil ışık her yeri kapladığına tüm insanlar ve tüm kuşlar taşa dönüşür. Taşa dönüşen insanları aldırmadan doğa gelişmeye devam eder. Şehirler zamanla yok olur. Doğa her heri ele geçirir. Doğanın mutlak zaferi binaları ve diğer şeyleri yok etse de taşa dönüşmüş insanları etkilememiştir. En azından doğrudan Çünkü bir çoğu zamanla fiziksel etkilerden dolayı kırılmıştır.

Senkuu ise tüm bu zaman asla bilincini kayıp etmez. Tamı tamına 3700 yıl boyunca her saniyeyi sayar ve iradesini yitirmez. Sonunda bir gün kırılır ve içinden çıkmayı başarır. Taştan ve ilkel bir dünyada bir başına küçük bir düzen kurmaya çalışır. Sonunda yorulup sıkıldığında en yakın dostunu bulup getirmenin zamanı geldiğini anlar.

6 ay kadar çalışıp çeşitli yolları deneyerek de olsa Taiju ‘yu hayata geri getirir. 1 yıl sonra ise Taiju ‘nun aşık olduğu ve gurubun 3. üyesi olan Yuzuirha ‘yı canlandırırlar. Bu ilkel dünyanın tekrar kurulması gerekmektedir. Çözülmesi gereken sırlar, Canlandırılması gereken insanlar ve yeniden icat edilmesi gereken aygıtlar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir