Anime İnceleme: Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

2012 yılı yapımı okul, komedi, dram türünde gençlik animesidir. İngilizcesi Love, Chunibyo & Other Delusions! ‘dır. Türkçe Aşk, Chunibyo ve Diğer Sanrılardır.

Daha önce Seishum Buto Yarou Wa Buny Girl Senpai animesini izlediyseniz, Ergenlik Sendromunu duymuşsunuzdur. Gençlerin ergenlik sendromu yaşadığı dönemde bazı güçler kazanmasını anlatıyordu. Bu animede ise aynının gücler kazandıını sanan versiyonunu anlatıyor. Kısacası Ortaokul-2 diye bir sendrom var. Gençler kendini güçleri olduğuna, bir yerin prensesi ve ya bir şeytan olduğuna inandırıp bir süre bu hayal dünyasında yaşıyor.

İşin ilginç yanı Ergenlik Sendromu gerçek olmasa da Ortaokul-2 sendromu gerçek ve doğal bir durumdur. Hayal gücünün etkin olduğu çağlarda belli bir oyunun uzun bir süre devam etmesi durumudur. Örneğin Harry Potter ‘i izledikten sonra arkadaşınla büyücü gibi davranmayı bir kaç hafta devam ettirirsen sen de Ortaokul-2 sendromuna tutulmuşsun demketdir. Merak etmeyin geçici bir durum 😀

Gelelim animenin konusuna. Yuuta isimli genç kendisini karanlık efendi olarak çağırarak ortaokulu atlattıktan sonra lisede normal davranmaya karar verir. Sihirli eşyalarını(öyle diyor) bir kenara atıp liseye gider. Lakin Rikka isimli bir kız kendisinde şeytan gözü olduğunu ve bir mistik savaşın içinde olduğuna inanmaya devam etmektedir. Yuuta ‘nun üst komşusu olan bu kız Yuuta ‘yı giderek kurtulmaya çalıştığı hayatın içine çeker.

Rikka ve Yuuta geçmişte de dolaylı yoldan tanışmışlardır. Sırlar ortaya yeniden dökülecek ve Yeni bir aşk gizem ve büyü yoluyla açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir