Senin Adın – Your Name Nasıldı?

Senin Adın - Your Name
Kimi No Na Wa – Senin Adın

İtayama adında küçük bir kasabada yaşayan ve hayatının çok sıkıcı olduğunu düşünen Mitsuha Miyamizu bir gün uyandığından kendisi gibi hissetmediğini fark ediyor. Mitsuha ‘nın kardeşi onu uyandırmaya geldiğinde “Bugün iyi misin dün çok garip davranıyordun”diyor.

Mitsuha dediğinden pek bir şey anlamıyor ve okula gidiyor. Okuldaki arkadaşları da ne olduğunu soruyor. Mitsuha dan ne olduğunu anlatmalarını istiyorlar. Öğreniyor ki dün kendisi gibi değilmiş çok garip davranıyormuş. Böyle detayların üstüne Mitsuha tüm günü bunun üstüne düşünerek geçiriyor. Gün bitti ve uyumaya gidiyor, sabah kalkınca başka bir evde olduğunu fark ediyor.

Aynaya bakıyor ve bir erkek gibi göründüğünü fark ediyor. Düşünüyor ki bu bir rüya o yüzden günü normal yaşamaya karar veriyor. Gerçekler ortaya çıkınca bedenine girdiği Taki isimli çocukla belli başlı kurallar koyup akıllı telefonları aracılığıyla da rapor bırakmaya başlıyorlar.

Filmin asıl güzel tarafını anlatmadım ve daha fazla anlatırsam spoiler vermek zorundayım ama şunu bilin ki bu hikaye öyle basit beden değişikliği hikayelerinden değil çok çok daha fazlası.

RN: Spolier Dolu versiyonu için Kimi no na Wa yazımıza bakabilirsiniz.

MİSAFİR YAZAR
Kürşat ÖZTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir