Doki Doki Literature Club Oynunda Neler Var?

Doki Doki Literature Club

Önemli Uyarı —–

  • Bu oyun çok çabuk rahatsız olabilenler yada çocuklar için uygun değildir.

Önemli Uyarı —–

ÖNCELİKLE !

BU OYUNU NE KADAR ÖVSEM AZ KALIR. O YÜZDEN BU GÜNE DİLLENDİRİLMİŞ BÜTÜN ÖVGÜ SÖZCÜKLERİNİ VE İLTİFATLARINI BU MUAZZAM BAŞYAPIT. DİBİNE KADAR HAK EDİYOR. YETMİYORSA DAHA YENİ SÖZCÜKLER TÜRETELİM AMA YETER Kİ BU MUAZZAM BAŞYAPITI HAKKINI VERDİĞİ KADAR ÖVELİM SEVELİM SEVDİRELİM. HATTA SEVDİRMEYE GEREK BİLE YOK OYUN BUNU ZATEN KENDİ BAŞINA YAPIYOR. YETER Kİ HERKES BU OYUNU BİLSİN VE LÜTFEN BU OYUNU OYNAMAK İSTEYENLER OYUNUN STEAM SAYFASINDAKİ YORUMLARA BAKMAYIN. SAKIN OYUNU OYNAYAN OYNAMAYAN HERKES SPOİLER VERİYOR OYUN ZEVKİNİZ SIRF BİR ÖN BİLGİ İÇİN ALTÜST OLMASIN.

Oyun bir visual-novel görsel roman oyunu bu tür oyunların genel amacı oyuncusuna güzel bir şekilde hikaye anlatmaktı. Oyuna başladığımızda oyun bize oyundaki ismimizi soruyor bir isim atayıp oyuna başlıyoruz oyunda bizim karakterimiz biraz asosyal mangalara ve animeler fazlasıyla hayran olan ve genelde bütün gün anime izleyip manga okuyan ve pc oyunları oynayan yeni liseye geçmiş bir öğrencidir.

Oyuna başladığımızda bizi ilk karşılayan karakter çocukluk arkadaşımız aynı zamanda sınıf arkadaşımız olan Sayori ‘ir ve onunla aynı okula gidiyoruz ama Sayori liseye başladığından beri sürekli geç kalkıyor. Neyse Sayori bizim asosyal olduğumuz bildiğinden bizim okuldan sonra sosyalleşmek amacı ile gitmemiz için bir kulübe katılmamızı istiyor.

Bizim karakterimiz istediği gibi bir kulüp bulamayınca Sayori ’nin kulübün başkan yardımcısı olduğu edebiyat kulübüne katılıyor. Karakterimiz ilk başta bu işe sıcak bakmıyor nedeni ise, ilgisini çekmiyor. Sonra Sayori kulüpte bugün cupcake yapılacak sözü ve kulüp üyelerine yeni bir üye getireceğinin sözünü vermiştir.

Bunun üzerine “bizi” kulübe bakmamız için ikna eder. Biz kulübe girdiğimizde Sayori ‘de dahil birbirinden güzel 4 kız bizi karşılar.

KARAKTERLER:

Sayori:

Sayori

Mağaza sayfası: 
“En çok mutluluğa değer veren, neşe dolu bir günışığı yumağı.” 
Biraz ilginç ve tatlı bir tanım olsa da Sayori’yi gayet iyi anlatıyor. Çocuksu davranan, kendine doğru düzgün bakmayan, her geç uyanan, çocukluk ve sınıf arkadaşımız. 

Natsuki:

Natsuki

Mağaza sayfası: 
“İçinde sert bir yumruk gizleyen, çeldirici şekilde şirin bir kız.”
 kendisi Tsundere kendisi. Manga okumayı sever. ve CupCakeleri yapanda kendisidir .Hatta kulüp odasında bir manga koleksiyonu bile tutuyor.

Yuri:

Yuri

Mağaza sayfası: 
“Kitapların dünyasında rahatlık bulan, çekingen ve gizemli biri.” 
Kulübün en zeki ve olgun bireyidir kendisi. Her zaman sanatsal şiirler yazar ve şiir konusunda oldukça bilgilidir yazdıklarını anlamanız birazcık zor olduğundan kendisi açıklama yapmaktan hiç çekinmez. Oldukça utangaç olsa da konu şiirlerden açıldığında kendi bile fark etmeden uzun süre konuşur ve kitap okuduğu zaman gözü kitaptan başka bir şeyi görmez o yüzden kitap okuduğu sırada diğer insanlara fazla odaklanamaz. Ayrıca kendisinin bir bıçak koleksiyonu vardır.

Monika:

Monika

Mağaza sayfası: 
“Ve, tabii ki, Monika, kulübün lideri! Bu benim!” 
(Mağaza sayfasının tüm açıklaması Monika’nın ağzından yazıldığı için bu şekilde diyor). 
Monika, yakın zamanda piyano derslerine başlayan, okulun en popüler kızı ve kulüp lideri. Oyunda şiir yoluyla yakın olmadığınız tek karakter. Sizi aslında, oldukça, iyi tanıyan, genel olarak neşeli bir kız. Vede bizim karakterimiz doğal olarak bu kızlardan etkilenip kulübe katılır. Kulübün başkanı olan Monika bizim karakterimizin geçen sene sınıf arkadaşıdır. Bu yüzden Monika bizi oldukça 
iyi tanır bu kulüpte her gün birbirimize şiirler yazıyoruz. Kulüpteki kişi sayısını arttırmak adına bir festival katılmak için hazırlıklar yapıyoruz.

Oyunda bizim şiir yazma amacımız ise  kulüpteki kızlardan birisini etkileyip sevgili olmak istediğimiz. Kızı etkilemek için de şiir yazma sırasından Natsuki-Sayori-Yuri nin 3 ünden birinin. Nneden Monika için şiir yazamıyoruz derseniz, bizim karakter “Monika mükemmel bir kız ben onun dengi değilim” diyerek ona şiir yazmayı aklından bile geçirmiyor. Sevdiği kelimeleri seçmemiz gerekiyor toplamda 20 kelime hakkımız var.

Yazarın Yorumu:

Aşağıdakiler yazmak istediklerimin tamamıdır ama tamamı bir spoiler’dır
Spoiler’sız hali yukarıdaki karakter açıklamalarıdır. Bu oyun aşk ile yapıldı. Bu yüzden benim için her zaman önemli bir yeri olacak. Team Salvato bu oyunun devamını getirir mi bilmem ama bu oyun bana göre gelmiş geçmiş en iyi ve en güzel psikolojik korku oyunu. Team Salvato yenisi çıkana kadar hep en iyi bu oyun olacak. Oyun çıkalı 2 sene oldu, gerekirse seni half-life 3 ü beklediğim gibi beklerim. SENİ <3

Oyunda ki Bilmece:

OYUNUN SONU VE KARAKTER İLE İLGİLİ SPOİLER VARDIR ÖĞRENMEK İSTEYENİN ÇÖZMESİ LAZIM VE OYUNU BİTİRENLER ZATEN NASIL ÇÖZECEKLERİNİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR 🙂

MİSAFİR YAZAR:
Kürşat ÖZTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir