Anime Bilgi: Sword Art Online

Animenin Hikayesi:

Swort art Online

Dizimiz 2022 yılında geçiyor. Sword art Online ise sanal gerçeklik ile bağlanabileceğiniz bir MMOPRG oyunudur. Bu oyun ile sanal gerçekliğin en üst sınırına ulaşıyoruz. bu oyunda 5 duyu organımızı da kullanabiliriz. Bir gün ana karakterimiz olan Kazuto Kirigaya oyundaki ismi ile Kirito oyuna girdiğinde çıkamadığını fark ediyor.

Kirito dahil olmak üzere 10.000’e yakın oyuncu oyunun içinde hapis hayatı yaşıyor. Üzerine oyunda ölürsen gerçek hayatta da ölüyorsun ve oyunu ilk kim bitirir ise ödül olarak oyuna tam erişim veriyor. Yani oyun tamamen ilk bitiren oyuncunun oluyor. Oyuncu isterse oyunun kilidini kırıp oyundaki bütün kişileri özgür bırakabilir ve ya oyunun yeni sahibi olup oyunu devam ettirebilir yada oyunu silebilir.

Not: Ayrıca oyundaki sadece ilk 1 ay içerisinde 2000 kişi ölmüştür ve oyunda öldüklerinden gerçek hayatta da ölüyorlar nedeni bağlı oldukları cihaz. Onlar oyunda öldüklerinde uyurken beyinlerine şok verip oyuncuyu yakmasıdır.

Karakterler:

Kazuto Kirigaya

Kazuto Kirigaya

Baş kahramanımızdır bu oyunu daha öncede beta aşamasındayken deneme fırsatında bulunmuştur. Oyundaki bütün oyunculardan bu sayede daha üstün bir konumdadır ve bu oyunu bitirmeye yemin eder.

Asuna Yuuki

Asuna

Ana karakterimizin sevgilisidir. Oyunda çok popülerdir nedeni oyunda 2-3 ay içerisinde kan yemini şövalyeleri adında çok büyük bir grup kurmuştur. Bu grupla adaleti sağlıyordur.

Not: Bu arada neden sadece bu 2 karakteri yazdım? Nedeni genelde olayların hepsi sadece bu 2 karakter üzerine işleniyor olması. Yani diğer karakterler ya çok boş yada çok dolu. Lakin senaryoya fazla bir etkileri olmadığından tek bölümlük karakterler oluyor. Farklı bölümlerde de görüyoruz ama bu onları tek bölümleri dışında figüran yapmaktan öteye geçemiyor

Yazarın Yorumu:

Dizi ilk başlarda çok güzel ilerledi ama nedense benim içim hep kötü bir ön yargı vardı. Bu ön yargı her bölüm içindi. Bu dizi bir noktadan sonra kötüleşecek izlediğime değmeyecek diyordum.

Buna rağmen hiç bir bölümünde beni sıkmadı. Bunu nasıl mı başardı? Mükemmel hikaye anlatımı ve bölüm finalini, bir sonraki bölüme mükemmel bir şekilde bağlaması ile başardı. Bu dizinin her bölümünde nedense gözüme batan ufak şeyler oldu ama bölümün tamamını izleyince bu gözüme batan bu şeylerinde hikayenin ilerlemesi için olması gerekli olduğunu anladım. Bu yüzden diziyi çok sevdim. Beni şaşırttı yani dizi çok güzel ve mükemmel bir final ile noktayı koydu.

Bu kadar mükemmel bir finali kimse yapamadı bence. Şu ana kadar tam yerinde sağlam bir finaldi yani birisi çıkıp sonu şöyle olsaydı daha güzel olurdu diyemez. Sonrasını hiç merak ettirmedi bana çünkü gerisini hayal gücüme bırakıyorum. Bu arada dizide çok sevdiğim bir şey oldu yani en azından bu çok azdı tabi bu şey ise “Abartısız Cinsellik” hatta buna cinsellik bile diyemeyiz sadece yarı çıplaklık.

Karakterler tam çıplak olsalar bile bulanık kamera açısı sayesinde göstermiyor bile. Bazen ufakta olsa cinselliği komedi unsuru olarak kullanabiliyorlar ve bu gayet normal artık hatta olmazsa olmaz. Bu biraz şeye benziyor, her Hollywood yapımı yada Amerikan yapımı filmde ve dizide Amerika ’nın bayrağını sanki Subliminal mesaj gibi bir yere koymalarına benziyor.

Bu yarı çıplaklığı sadece gerekli yerlerde kullanmışlar. Cinselliği kullanım tarzları mükemmeldi ve bunu takdir ettim. Güzel diziydi bence izleyin, izletin.

Spoiler vermiyorum çünkü bu deneyimi tatmanız gerekiyor ve kesin olarak izleyin pişman olmazsınız. Dizinin devamı adı altında Swort At Online 2 adında gerçekten kötü diyebileceğim dizi çıkardılar. Onu izlemeyin ben 1 bölümünü izledim yeter dedim, çünkü para uğruna uzatıkları belli ve bu dizi benim için birinci sezon ile BİTTİ.

MİSAFİR YAZAR:
Kürşat ÖZTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir