Anime Bilgi: My Love Story

My Love Story

“Diziyi izleyen kişinin ağzınız istemsiz bir şekilde kulaklarına varıyor. Bunun nedeni ise bu dizi acayip derecede tatlı, yani izlerken gülümsememek elde değil. Benim en gördüğüm en tatlı ve güzel ilişkiye sahip dizi olsa gerek”

Ana karakterimiz Gouda Takeo, lise birinci sınıf öğrencisidir. (Tahmini olarak) ağırlığı 120 kg, boyu 2 metredir. Günlerini kızlar arasında süper popüler olan, henüz duyarsız olan çocukluk arkadaşı Sunakawa ile barış içinde geçirmektedir. Kendisi dev gibi olduğundan yumuşak bir yüreğe sahiptir bir kızdan hoşlandığı zaman “genelde tanıştığı bütün kızlardan hoşlanır” çıkma teklif eder. Lakin olumlu bir yanıt alamaz ve çıkma teklif ettiği kızlar onun arkasından güldüğü için çocukluk ve arkadaşı ve en iyi dostu olan Makoto Sunakawa ona çıkma teklif eder. Makato ise herkesi reddeder. Makoto Sunakawa okulundaki en yakışıklı, havalı ve zeki çocuktur.

Bir gün bu ikisi okuldan eve giderken metroda bir sapığın Rinko ‘yu “2.ana karakterimiz”i taciz ettiğini yani elleme çalıştığını görür. Direkt Rinko ‘nun yanına gider ve sapığı kolundan tutar güvenliğe teslim eder. Sonra sapık iddiaları redder ve kızında bunu istediğini söyler. Takeo buna dayanamaz tek bir tane yumruk atar adamı bayıltır. Takeo uzaklaştırma alır ve bir sonraki gün Rinko, Takeo ‘nun nun evine teşekkür etmek için gelir.

Not: Bu arada böyle sapıklık olayları gerçek hayatta da Japonya da çok yaygındır. Genelde otobüs ve Metro gibi kalabalık toplu taşıma araçlarında olur. Nedeni ise fazla kalabalık olduğundan ve kimse fark etmeyeceği inancıdır. Genellikle de Kızlarda bunları şikayet edemez nedeni korkudur.


Spolier olmaması için içeriğe girmiyorum.Eğer anlatırsam hikayenin tamamını anlatmak zorunda kalırım. O da bir en az 5-6 sayfa eder. Bütün diziyi anlatırsam ne zevk alacaksınız değil mi? 😀 Kısacası bu anime gerçekten karşılıklı sevgi ve saygının olduğu çok güzel ve tatlı bir hikaye anlatıyor. Güzel bir animedir ve izlemeye kesinlikle değerdir

MİSAFİR YAZAR:
Kürşat ÖZTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir