Anime Bilgi: Hataraku Saibou

Hataraku Saibou

Hataraku Saibou, bu güne kadar alışılagelmiş animelerden bir hayli farklıdır. Karakterleri, Konusu ve özellikle geçtiği yer bakımından eşsiz bir animedir.

Hataraku Saibou animesinin karakteri tam belli diyemeyiz. Çünkü hikaye onun içinde geçmektedir. “İçinde Geçmek” derken gerçekten içinde geçiyor. Bu anime vücutta ki hücreleri ve çalışma prensiplerini konu alıyor. Zaten Hataraku Saibou da Hücreler Çalışıyor demektir.

Olaylar bir “Kırmızı Kan Hücresi” nin gözünden geçmektedir. Bir nevi ana karakterdir. Lakin özel bir adı yoktur. “Kırmızı Kan Hücresi” deniliyor hem de 16 milyon kardeşiyle birlikte, hepsine. Doğal olarak diğer hücrelerde aynı şekilde isimlendiriliyor. “Beyaz Kan Hücresi ve ya Trobosit” gibi özgün bir isim yok yani. Muhtemel ada sahip tek kişi vücudun sahibi onun da ne adı ne de yüzü görünüyor.

Kan hücreleri her gün besin, O2 ve CO2 taşımaktadır. Kırmızı ‘lar taşıma Beyaz’lar koruma yapar. Bazen basit bir grip salgını bazen bir parazit bazen de kan kaybından ölme gibi durumlar ile karşılaşılabiliyor. Birinci bölümden sona doğru giderek maceranın dozu artıyor.

Belli bir amaç gütmeyen “Hayattan Kesitler” tarzında ama Komedi olan bir animedir. Beklediği gibi de finali bir “Kamu Spotu” ile bağlanmaktadır. Konu Vücut ve kahramanlar Kan Hücresi olunca doğal olarak mesaj da “KAN BAĞIŞI” oluyor.

  • Bölüm: 13
  • Süre: 24 dakika
  • Yıl: 2018

Bu senin hakkında bir hikaye. Vücudunun içinde geçen türden… Yeni bir araştırmaya göre insan vücudu yaklaşık 37 trilyon hücreden oluşuyor. Bu hücreler için her gün vücudunuz olan bir dünyada çalışmak epey zordur. Oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinden bakteri ile savaşan beyaz kan hücrelerine kadar, içinizde olan isimsiz kahramanları bir tanıyın! Hücrelerin hayatı olan tuhaf bir şekilde ilgi çeken garip bir hikaye!

Resmi Tanıtım Yazısı

Eğlence amacıyla çok güzel bir anime. Birilerinin aşk ve ya savaş hikayesini izlemekten sıkıldıysanız. İyinin ve Kötünün ötesinde canlı ve eğlenceli bir yapım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir