Yollardaki V şeklinde ki çizgiler nedir?

Yolda ki V Şekilli Çizgiler

Yol V çizgileri, Yolda ki V çizgiler, V şeklinde ki yol çizgileri, V otoyol, V trafik şekli, karayolunda ki V nedir, Yola neden V çizilir

Taşıtlar hayatımızın bir parçası. Günlük olarak hemen hemen her yere gitmek için bir çeşit taşıt kullanmak zorundayız. Uçabilen yüzebilen ve tabii ki karada giden taşıtlar var.

Karayolları dünyadaki en büyük arazi parçasına sahipdir. şerit olarak birbirine bağlı bir ağ şeklinde dünyanın her yerine uzanır.

Bazen adalara kadar gidip denizde koptuktan sonra adadan devam eder tabii ki ters şeritten. Ada ülkelerinde ve adalarda şerit tersten aksa’da trafik kuralları aynıdır. Tabelalar yol çizgileri ışıklar ve polis işaretleri hep aynıdır.

Bazı işaretler örneğin DUR, oldukça bilindik ve sık görülüyorsa da bazı işaretler çok nadir görülür.

Bunlardan bir tanesi de kara yolu üzerine çizilen işaretlerden V şeklidir. Yola paralel veya yola dik olan çizgilerin anlamları bilsek de v şeklindeki çizgiler oldukça nadir görülür.

Otoban üzerinde veya karayolunda arka arkaya devam eden v şeklinde çizgiler gördüyseniz muhtemelen bir dağ patikasındaydınız.

Kara yolundaki V çizgileri sisli veya şiş oluşma olasılığı olan dağ yollarında sürücülerin yolun yönünü ve şeklini tahmin etmesine yardımcı olmak için çizilir.

Yoldaki V işaretinin bulunduğunuz yerine göre gidişte iseniz ters V olarak görüyor olmanız lazım. Eğer işareti düz olarak görüyorsanız muhtemelen yanlış şerit dersiniz.

Sis çöküp de yolu kapattığında, bu V çizgilerini gören sürücüler yolu devamlı olan bu çizgilere bakarak tahmin edip siz bölgesini kolaylıkla atlatırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir