Wonder Woman ‘ın Bileklikleri

Wonder Woman, dünyanın en çok bilinen kadın süper kahramanıdır. Adalet Birliği’ nin en güçlü ve vaz geçilmez üyelerindendir. Bir çok kahramanın aksine orijin hikayesi çok farklıdır.

Amazonlar gibi bir adadan gelmesi, kilden yapılması gibi bir çok ilginç özelliğinin yanı sıra Hestia ‘nın Kemendi ve Bileklikleri gibi çok ilginç aygıtlara da sahiptir.

Wonder Woman ilk kurgulandığı yıllardan beri pek çok özelliği değişmiş ve gelişmiştir. Buna rağmen bileklikler hep standart kalmıştır.

Bu bileklikler çoğunlukla bir kalkan görevi görür. Bir kılıç ve ya silah saldırısını WW bu bileklikler ile engeller. Hatta Darksaid ‘in omega ışınına bile dayanmıştır.

Özellikleri:

  • Silah saldırılarında silahın enerjisini keser ve ya yansıtır.
  • Enerji saldırılarında enerjiyi absorbe edip daha sonra geri püskürtebilir.
  • Mekanik(kılıç gibi) saldırılarda asla delinmez ya da eğilmez.
  • WW ‘ın babasından gelen kudretini baskılar.

Yapılışı

Bu silahın ilk amacı bir çeşit kalkan olmasıdır. Dolayısı ile kırılmaz bir malzemeden yapılmış olması gerekir. Bazı kaynaklarda bu Amazonium isimli bir metal olarak adlandırılırken bazılarında sadece “Zeus ‘un kalkanının parçalarından dövüldü” şeklinde geçilmektedir. Tabi ki ikisi aynı şey de olabilir.

Her durumda bileklikleri yapan kişi demirci tanrısı Hepatisus ‘dur.

Wonder Woman, Zeus ‘un kızı olduğundan babasından aşırı bi kudret alır. Bu güç insani değerlerinin ötesine geçip acımasız birisine dönüşmesine sebep olabilir. Bu yüzden bileklikler WW’ın güçlerini baskılayıp azaltır. Aşırı durumlarda WW bu bileklikleri çıkarıp ta savaşır.

Zayıflığı

Demirci tanrısı Hepatisus, tanrılar için birçok değerli ve güçlü silah ve eşya yapmıştır. Buna rağmen yarattığı her silaha bilerek bir zayıf yön eklemiştir. Bu tavrını ise “Sadece Zeus mükemmeldir.” Şeklinde açıklamıştır. Wonder woman bilekliklerinin bir zayıf noktası vardır. Lakin bugüne kadar henüz açıklanmamıştır.

Joker’in adı gibi bu da DC ‘nin sırlarından bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir