Succubus Nedir? Hakkında Bilgi.

Eski ortaçağ daha sonra ise erişken mitolojisine dayanan amacı erkekleri rüyasında baştan çıkarmak olan kişi şeytandır. Rüyasında baştan çıkarılan şahıs zihinsel olarak kötüleşebilir hatta ölebilir.

Günümüzde Succubus yeniden tahsil edilip büyücü olarak sunulur. Oldukça çekici bir kadın olarak baştan çıkarıcı ve bir büyücüdür şeytani güçlere sahiptir.

Succubus kelimesi latincedeki Paramour dan türemiştir. Succubare yani alt veya yatağa yatmak olan kelime uyuyan kişinin doğaüstü pozisyonunu tasvir etmek için kullanılır. Kelimenin kökeni 14 yüzyıl’a dayanır.

Succubus ‘a Arap mitolojisinde, Yahudi mitolojisinde ve Hristiyan mitolojisinde rastlanır. Bazı isim ve özellik değişikliklerinin yanında karakterin amacı ve işlevi değişmez.

Günümüzdeki genelgeçer bakış açısına göre bugün uzaylılarla ilişkisini olduğunu söyleyen insanlarla o dönemki iblislerle ilişkisi olduğunu söyleyen insanlar aynı histerik durumdan geçmişlerdir.

Uyku felci durumunda erekte olma ile karışan tıbbi bir duruma yıllar içerisinde farklı isimlerle karşılaşıldığı düşünülmektedir.

Succubus muhtemelen bir uyku felci durumu dur. Uyku felci geçiren kişiler aynı anda ereksiyon halinde yaşamışlar 14 yüzyıl için succubus bugün içinse uzaylıları suçlu göstermeyi yeğlemiştir.

Diğer bütün mitolojik karakterler gibi succubus da günümüz modern edebiyatında yerini almış çizgi roman ve mangalarda sıklıkla kullanılan bir karakter haline gelmiştir.

Örneğin Overlord ‘dan Albedo karakteri bir Succubus ‘dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir