Stan Lee’nin Spiderman Şaşkınlığı

Süper kahramanların altın çağında Hem DC Comics Hem de Marvel Comics sürekli yeni kahramanlar üretmeye çalışıyordu. Bu yarış o dönem için şimdi olduğundan daha ateşliydi. Şimdilerde tüm Hollywood süper kahraman filmi yapmaya odaklanmış durumda.

Stan Lee ‘de o zamanlar genç bir çizer olarak sürekli yeni kahramanlar yaratmaktaydı. Tabi ki şimdiki efsane karakterler o zamanlar yeni yaratılıyordu.

Stan Lee bir gün odasında bir sinek görür. Sinek bir kahramanın nasıl olacağını aklından geçirmeye başlar. Sinekten çıkan fikir sonunda örümcekte biter ve bir Örümcek Adam taslağı çıkar ortaya.

Stan Lee ‘nin ilk fikri bunun komik olmasıydı. Genel anlamda düşününce Spiderman gerçekten de esprili bir kahramandır.

Stan Lee bu fikri tasarlayıp patronuna götürür. Patronu bu fikri saçma bulur. Şöyle der “Birincisi kahramanlar olgun insanlardır, İkincisi ise insanlar örümceklerden nefret eder.” Bu cümle Stan Lee ‘ye de çok mantılı gelir. Mantılı gelse de çizmeyi bırakmaz.

Stan ‘in dediğine göre “Hakikaten mantıklı dedim” Buna rağmen olaylar hem Stan ‘in hem de patronunun düşüncesinin tersine ilerler. Okuyucu Spiderman ‘i çok sever ve giderek popüler bir kahraman halini almaya başlar.

Yine bir gün Stan Lee şöyle der. “İnsanlar yine de sevdi. Niye mi sevdi? Bunu ne o ne de ben anladık” bazen iyi fikirler yaratıcısına bile direniyor işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir