Dex Starr Kimdir? Nedir?

Dex Starr, DC Comics çizgi romanlarından olan Green Lantern serisine ait bir karakterdir. Yeşil Fener (Green Lantern) çizgi romannın içinde 9 fener birliği vardır. Dex Starr Kırmızı birliğe yanı Öfkenin Kırmızı Fenerleri gurubuna aittir.

Her duygu spektrumunda olduğu gibi Dex Starr da büyük öfkeden dolayı seçilmiştir.

Bu karakterin ilginç olan yanı akıllı bir yaşam formu olmamasıdır. Dex sıradan bir dünya kedisidir.

Dex Starr

Hikayesi:

Hayatı barınakta bir yavru kedi olarak başlar. Bir süre sonra yalnız yaşayan siyahi bir kadın tarafından evlat edinilir. Birlikte iyi ve mutlu bir şekilde yaşamaya başlarlar.

Kadının evine bir gün hırsız girer. Hırsız kadını öldürüp kediyi de tekmeler. Sabah eve gelen polisler cesedin etrafında dolanan kediyi görünce onu sokağa atarlar.

Sokaklarda yaşamaya başlayan Dex bir süre sonra zorba çocukların eline geçer. Çocuklar bir süre uğraştıktan sonra onu bir torbanın içine koyup köprüden aşağı atarlar.

Köprüden düşen Dex, Suya çarpmadan önce öfkenin kırmızı yüzü tarafından seçilir. Klasik cümle duyulur. “Dünyalı Dex Starr, Büyük öfke yayma gücüne sahipsin. Kırmızı Fener birliğine hoş geldin.”

Dex ‘in bir parmağı olmadığından yüzüğü kuyruğuna takılıdır. Yapılar inşa edebilir. Uzaydan, basınçtan ve ya açlıktan etkilenmez. Uçabilir ve her tür yüzük gücünü kullanabilir.

Karakterin İlginç Yanları:

Normalde Kırmızı fenerlerin lideri Atroctius ‘un evcil hayvanı gibi davranır. Buna rağmen bazı serilerde konuştuğu ve diyalog kurduğunda görülmüştür.

Çok iyi yapılar yapabilen bir kırmızı fenerin kanını yaladığı için normalden daha iyi yapılar inşa edebilir. Atroctius için gerçek çalışan bir kalp yapabilmiştir.

Fener yemini etmez daha doğrusu edemez çünkü o bir kedi. 😀

Kaynak:

Bu biligiler DC Comics New 52 Green Lantern serisine dayanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir