Anime İnceleme: Kobayashi-san Chi No Maid Dragon

Tohru-Kobayashi-Kana(soldan sağa)

Kobayashi-San chi no maid Dragon Kısaca Türkçe adıyla “Kobayshi Hanımın Ejderha Hizmetçisi” manga uyarlaması japon anime dizisidir.

KONUSU:

Kobayashi evinde tek yaşayan bir sitem mühendisidir. Akşamları arkadaşlarıyla içmek dışında bir eğlencesi yoktur. Bir akşam yine çok içer ve kendini dağlarda bulur. Sarhoş kafa ile akşam akşam bir ejderha ile karşılaşır. Ejderha tanrılar ile olan savaşında bir kılıçla yaralanmış ve bu dünyaya kaçmıştır.

Sırtında bir kılıçla ölümü beklerken birden karşısına Kobayashi çıkar. Sarhoş olduğundan ve rüya sandığından ejderhadan hiç korkmaz. Hatta koca kılıcı çekip çıkarır. Tohru insan formuna girip Kobayashi ile içmeye başar. O gece bir ejderha ve bir insan birlikte bir süre daha içerler.

Sarhoş sohbeti ilerleyince ikisi de ne kadar yalnız olduklarını anlatmaya başlarlar. Sonunda Kobayashi, Tohru ‘ya onunlar birlikte yaşayıp hizmetçisi olmasını teklif eder.

Sabah olduğunda Kobayashi dün olan her şeyi rüya sanıyordu. Çok içimi ve kendini yatağında bulmuştu. Lakin gerçek sabah kapıyı açınca ortaya çıkar. Karşısında onu bekleyen koca bir ejderha vardır. Şaşkınlık ve korkuyla olayı anlamaya çalışırken, Kobayashi işe geç kalır.

Tohru onu iş yerine kadar (görünmez olarak) sırtında taşır. O günden sonra birlikte yaşamaya başlarlar. Olaya daha sonradan Kana isminde başka bir ejderha katılır. Torik olarak bir çocuk olan Kana ailesinden ayrıdır ve diğer dünyadan kovulmuştur. Kobayashi onu da evine alır.

Birlikte yeni bir eve taşınırlar. Lakin ortalık bir türlü durulmaz yeni ejderhalar dünyaya gelmeye başlar. Tabi ki onları da evine ALMAZ. Onlara yaşayabilecekleri yeni yerler bulurlar. Ara sıra görüşen arkadaşlar olarak kalırlar.

KARAKTERLER:

Kobayashi: Tohru ile karşılaşana kadar tek başına sıkıcı bir hayat yaşayan bir şirket çalışanıdır. Tüm gün çalışıp akşamlarda içer.

Tohru: Diğer dünyada bir ejderhadır. Yaptığı bir savaşta yaralanıp dünyaya kaçmıştır. Sonunda da Kobayashi ile tanışıp onun hizmetçisi olmuştur.

Kana: Dünyasından kovulan ve nasıl döneceğini bilmeyen bir çocuk ejderhadır. Kobayashi onu da evine almıştır. Birlikte çocukları gibi büyütürler. Okula gider arkadaşları ile eğlenir.

Elma: Diğer dünyadan gelen bir ejderhadır. Tohru ‘nun bu dünyada yıkım yaratacağını düşündüğü için gelmiştir. Sonunda da gerçeği anlayıp burada kalmıştır. Yemeyi çok sever. Kobayashi ile çalışır.

Quetzalcoatl: Ne ejder ne de insandır. Eski bir tanrıçadır. Sarhoş olduğunda bir şeyler yapmış ve bu sebepten Tanrıçalıktan düşmüştür. Ne yaptığı bilinmez. Çok erotik giyindiğinden plajda bile rahatsızlık uyandırır.

YORUM

Bu filmin “Yaşamdan Kesitler” şeklinde bir yapıt olduğunu belirterek başlayayım. Çünkü bu filmde kötü bir karakter yok. Genelde Ejderhalar ortaya çıkınca yıkım gerçekleşir.

Genellikle eğlenceli bir yapım can sıkıntısına birebir. Tohru tabi Tooru diye de yazılıyor olabilir emin değilim çok eğlenceli bir karakter. Sürekli olarak kuyruğunu pişirip Kobayashi ‘ye yedirmeye çalışması çok ilginç ve komik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir