Anime İnceleme: Goblin Slayer

Goblin Katili

Elf, Org ve Goblin hepsi gerçek ve hepsi hayat dolu. Bazı türler iyi bazıları ise kötü. Harikalarla dolu ve çevresinde iki Ayı bulunan bir dünyada hayat sürüp gider.

Goblinler, zayıf kötüler olduğundan ne maceracılar ne de savaşçılar peşine düşer. Her genç çocuk Şeytan Kralla savaşmak için kahraman ve ya maceracı olmak ister.

Köyleri basan, Aileleri öldürüp, Kızlara tecavüz eden Şeytan Kral değil. Kimsenin önemsemediği goblinler. Bu vakalardan birisinin kurbanı da Goblin Slayer ‘in köyü. O kurbanlardan birisi de Goblin Slayer ‘in ablası.Bu sebepten nefret dolu. Bu sebepten Öfkeli. Bu sebepten adı Goblin Katilli (Goblin Slayer).

Sadece Goblin avlayan bir maceracı düşünün. Kimse önemsemezken o sadece Goblin öldürür. Parası az ya da çok fark etmez sadece Goblin Görevlerini kabul eder.

Dünyayı falan kurtardığım yok. Sadece goblin geberiyorum.

Goblin Slayer

Hikayenin kahramanı bir kahraman değildir. Aslında bir intikamcıdır. Maceralarını sadece goblinler üzerine odaklamış ve bu şekilde hayatını idame ettirmeye alışmıştır. Bir şekilde böyle ün de kazanmıştır.

Bir önce ki şeytan kralı öldüren Kılıç Rahibesi ki kendisi ilk 10 ‘da yer alır. Eskiden Goblin Slayer tarafından kurtarılmıştır. Bir şekilde dost bile sayılırlar.

Konusu:

Genç bir rahibe maceracılar odasına yeni kayıt olur ve olduğu anda bir klana davet edilir. Basit bir görev goblin öldüreceklerdir. Dört kişilik bir ekip için hiç fena değildir. Zaten hepsi de yeni maceracılar olduğu için daha zor görevleri yapamazlar.

İşler beklendiği gibi gitmez. Mağarada tuzağa düşürülürler. Ekipten iki kişi ölürülür. Bir tanesi goblinler tarafından kullanıllır. Sıra genç rahibeye geldiğinde karanlıktan birisi gelir.

Tüm goblinleri öldürür. Genç kızı kurtarır. O andan sonra kız yanından hiç ayrılmaz o da uzaklaştırmaz. Zamanla klanlarına bir elf, bir cüce ve bir de sürüngen katılır.

Karakterler:

Goblin Slayer

Ailesi öldürüldükten sonra bir komşuları ile yaşamaya başlayan goblin katili kahraman maceracıdır. Çok çok az konuşur. Mümkünse konuşmaz. Miğferini hiç çıkarmaz. Dost edinmekte iyi olmasa da bir ün yapmayı başarmıştır.

Onna Shinkan

İlk görevinde öldürülmek üzereyken Goblen Slayer tarafından kurtarılan bir rahibedir. Günde üç büyü yapabilir.

Ushikai Musume

Goblin Slayer ‘in çocukluk arkadaşı olan bir kızdır. Goblin Slayer ‘in ailesi öldürülünce birlikte yaşamaya başlamışlardır.

da ha fazla karakter için myanimelit ‘e bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir