Anime Bilgi: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Memory Snow OVA

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, dünyanın en çok bilinen ve kült olma yolunda ilerleyen anime filmlerinden birisidir. Az çok otakuluk kapamışsanız “Ben Emilia ‘yı Seviyorum” repliğini biliyorsunuzdur.

İlla ki Re: Zero ‘yu izlemiş olmanıza gerek yok, bu repliğin bir göndermesini duyduğunuza ya da bir memesini gördüğünüze kesin eminim.

memory show
Natsuki Subaru

Memory Show, adıyla yayınlanan bu OVA aslında çok uzun zaman önce duyrulmutu ama bir türlü yayımlanmadı. Burada ki olaylar Subaru ‘nun lanetlendiği ve bir köyü kurtarığı olaylardan hemen sonra geçiyor.

Normal anime bölümlerinin aksine 24 dakika değil de tam bir film gibi 1 saat 15 dakika olarak çekilen bölüm seyirciyi sevindirmiştir.

Dikkat Çeken Unsurlar

Bu bir OVA yani arada geçen ve olayları etkilemeyen bir bölüm ama yine de bazı dikkat çeken olaylar vardı.

  • Soğukla ilgili Subaru ‘nun verdiği “Şeytan Kral” örneği ve o anda gösterilen sahne KONOSUBA animesinden alıntıydı.
  • Emilia ‘nın orijinal seride hiç bahsedilmeyen bir geçmiş için ip ucu vermesi. “Puck ve Ben ormanda yaşarken” bu ciddi bir ipucu ve 2. sezonda daha fazla değineceklerine eminim.
  • Bety ‘nin alkol konusunda “Anneme Sözvermiştim” sözü onunda bir geçmişi olduğuna dair bazı ip uçları vermektedir.
  • Rosval ilk sezonda tuhaf bir hareket yapmıştı. Ram ile akşam gizli bir şeyler yapıyorlardı. Anlaşılan Rosval, Ram ‘a mana aktarıyormuş.
RAM ve REM (Soldan Sağa)

Konusu

Subaru bir lanet yüzünden birden fazla kez ölmüş ve sonunda laneti çözüp bir köyü kurtarmayı başarmıştır. Emilia ile olan randevusu dışında bir şey düşünmesine gerek yoktur.

Ortalığın birden soğumaya başlaması hem de yaz ortasında Subaru dışında kimsenin umurunda olmaz. Subaru, bu soğuk yüzünden randevusu ertelenince üzülür ama ortada ki garipliği de merak etmektedir.

Rosval sayesinde bu garipliğin kaynağının Emilia ‘nın yatak odası olduğunu anlar. Rosval, Rem, Ram, Bety ve Subaru birlikte Emilia ‘nın odasına girerler ve bu soğuğun kaynağının Puck olduğunu anlarlar.

Puck ‘un içinde biriken mana enerjisini dışarı salma biçiminin bu olduğunu anlaşıldıktan sonra sadece çözmek kalmıştır. Sadece iki gün sürecektir.

Subaru ‘nun bu iki gün içerisinde malikaneden çıkma planı dışarıda ki yoğun yağmur nedeniyle bölünür. Subaru da Puck ‘un enerjisini ve yağmuru kullanarak bir kar yağışı yaratılmasını sağlar.

Kar yağışında bir kar festivali düzenleyip tüm köylüleri de davet eder.

Bütün bunlar geçince de Emilia ile birlikte randevuya çıkabilirler.

“Anime Bilgi: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Memory Snow OVA” hakkında 2 yorum

  1. ben bu dizinin olayını pek anlayamadım DİZİYİ İZLEDİM ama subaru nasıl oluyor da marketin önündeyken gözünü kapatıp açtığında başka bir dünya’ya gidiyor benim merak ettiğim animedeki olaylar tamam güzelde hiç bir itirazım olay örgüsüne ama subaru nasıl bu dünya’ya geçti muhtemelen bayıldı yada araba falan çarptı ve koma’ya girdi ve gerçekten uyandığında muhtemelen kendini öldürecek çünkü yeniden o manavın önünde uyanacağını düşünecek uyanacak ta ama bu orada sonsuza dek kalacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir