Anime Bilgi: Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai

Ao Chan Çalışamıyor

Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai; İngilizce olarak Ao Chan Can’t Work ve Türkçe olarak Ao Chan Çalışamıyor demektir. 2019 yılı yapımı japon anime dizisidir.

Ao Chan’ın ders çalışmak ve ilişkiler arasında ki serüvenini anlatır. 12’şer dakikalık 12 bölümden oluşur. Temelde Ecchi olarak tasarlanmış ama Ecchi konuşmalar dışında hiçbir +18 içerik barındırmayan bir yapımdır.

Ao ‘nun babası ülkenin en önemli Ertotik roman yazarıdır. Bazı cinsel sağlığı kitaplarını ve birden fazla takma adı kullanır. Bu sebepten de evinde çok fazla erotik içerik vardır. Ao ‘nun adı da “Orgazm sırasında yüzün aldığı ifade” anlamı taşımaktadır. Bu yüzden adını sevmez ve soyadıyla yani Horie olarak seslenilmesini sever.

Küçükken adından dolayı akranları arasında alay konusu olmuştur. Babası da okula ne zaman gelse utandırıcı şeyler yapmıştır. Ao bu sebepten iyi bir üniversite kazanıp ailesinden uzakta yaşamaya karar verir.

O günden sonra da çok sıkı çalışmaya başlar. Notları çok iyidir ve her şey yolunda gitmektedir. Ta ki sınıfında ki Kjima isimli bir genç ona yaklaşmaya çalışana kadar. Kjima iyi niyetli ve saf bir çocuktur. Lakin Ao ‘nun bu güne kadar evinde okuduğu ve konuşalanlardan duyduğu her şey farklı çıkarımlar yapmasına neden olmaktadır.

Kjima ne zaman saf bir nedenden bir şey söylese ve ya yapsa Ao aklından onu olabilecek en erotik şekilde yorumlamaktadır. Sonuç olarak Kjimadan uzaklaşmaya çalışır. Fakat sonra fark eder ki Kjimadan kurtulması mümkün değildir çünkü o da Kjima ‘yı sevmektedir.

Temel de ecchi olan bir anime de böyle komedi ve +18 konuşmalı bir finalde basit bir öpücük ile son bulmuştur. Tam ecchi olmayan bir ecchi yapımdır. Sadece konuşmalar ve iç sesler sapıkçadır.

Ao Horie yani Ao Chan ‘ın babası ile aralarında ki ilişkiye biraz değinilse de annesi hiç görünmedi. Kısa bir yapım olduğundan çok az karakter ve karakter gelişimi mevcuttur. Genle anlamda da komik olduğunu söyleyebilirim.

“Anime Bilgi: Midara na Ao-chan wa Benkyou ga Dekinai” hakkında 8 yorum

 1. abi ben darling in the franxx’i bitirdikten sonra evangelion’a başladım evangelion beni sıktı birazcık çünkü benzer bir hikaye’yi darling in the franxx’de gördüm abi bana aşkı dibine kadar yaşatacak kısa bir anime önerir misin ?

   1. abi ayrıca ben öyle sürekli aşk sevgi ponçik animeleri fazla sevmem ben genelde death note mükemmele yakın polisiye animeleri daha çok ilgimi çeker bu aşk animeleri ne takmamın sebebi ise darling in the franxx ve sword art online bu 2 dizide beni o kadar çok etkiledi ki bunlara benzer diziler ara oldum ama

    bana mutlu bir son ile bitecek o kadar iyi bir final olacak ki sonrasında ne oldu diye düşünmeyeceksin diye bir aşk animesi yada dizisi mi yoksa

    sapa sağlam hiç bir şey atlanmadan her şey planlı bir şekilde ve mükemmel finale sahip bir polisiye animesi yada dizi var deseler

    polisiyeyi seçerim

    1. Benim bakış açıma göre Fullmetal Alchemist Brotherhood mükemmel bir anime. Çok çok uzun değil. Olağan üstü ama gerçek de. Aşk var savaş var. Her şey var. Benim canımı sıkan şey solo konuşmalar çok olursa oluyor. Yani bir saat duygularından ve hislerinde bahsederlerse mesela Tokyo Ghoul gibi işkence oluyor.

     1. boş konuşmalar konusunda haklısın abi uzatmak pahasına yapılıyor tamam yapılsın ama kesintisiz 5 dk boyunca olursa çok sıkıcı oluyor kısa ve öz olmalı bence BATMAN gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir