Anime Bilgi: Isekai Quartet

Isekai Quartet

Isekai Quartet, Türkçe en yakın karşılığı “Dünya Dörtlüsü” dür. Klasik diğer dünyaya çağrılma olayını yaşayan kahramanlardan 4 tanesi ve o dünyada ki arkadaşları bu dünyaya yani 3. bir dünyaya çağırılıp öğrenci olmaya zorlanmışlardır.

Eğlence ve komedi amacıyla çekilen Chibi tarzında bir görsele sahip son derece sevimli bir yapımdır. Daha önceden bu dört animeyi izlemişseniz daha da komik bulacağınıza eminim.

Diğer Dünyalardan çağrılan(tekrar) karakterler aslında hepsi Bizim dünyamızdan karakterlerdir. Bu anime 13 bölümden oluşan 12′ şer dakikalık Komedi stilinde bir animedir.

 1. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
 2. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
 3. Overlord
 4. Youjo Senki

Dört dünyada gizemli düğmeler ortaya çıkar. Belirli sebeplerden bu düğmelere basan karakter ve çevresinde kiler de bu dünyaya ışınlanır. Aynı dünyadan bazı yetişkinler okulun öğretmenleridir ve açıklama yapmazlar.

Zamanla Ainz, Tanya, Subaru ve Kazuma aynı dünyadan geldiklerini anlarlar. Kazuma hariç herkes diğer dünyaya dönmeye çalışsa da temelde hepsi çok eğlenir.

“Anime Bilgi: Isekai Quartet” hakkında 4 yorum

 1. bu arada sana katılıyorum abi bir düşün neden böyle bir final yaptılar çünkü açık kapı bıraktılar 2.sezona 😀

  1. Bir açık kapı bırakıldığını anlıyorum ama papa ile yapılan savaş final savaşından heybetliydi. Yani final savaşı nasıl daha düşük seviyede olur. Tek güzel yanı Raphtalia ‘nın Naofomi ‘yi öpmesiydi o da pedefoliye giriyor.

 2. abi sana incelemen için MUHTEŞEM bir anime buldum lütfen izle anime’nin ismi
  THE RİSİNG OF THE SHIELD HERO
  abi bence izle izlettir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir