Smallville Dizisi ve Konusu

Smallville, Metropolis şehrinin bir kasabasıdır. DC Comics kurgusal evreninde kahramanları korduğu şehirler genellikle kurgusaldır.

Superman ‘in kurtardığı Metropolis şehride bir istisna değil. Metropolis şehri Amerika ‘nın Kansas eyaletinde kurgusal bir şehirdir. Smallville ise Bu hayali şehre bağlı hayali bir kasabadır.

Superman Kyrpton gezegeni patladıktan sonra roketle dünyaya yollanır. Bu olayda Superman Dünyada Smallville kasabasına düşer.

1937 yılında yazılan ilk hikayeden beri Superman orjininde değişmeyen öğelerden birisi de Smallville kasabasıdır.

DC Comics, 2001 yılında Superman‘in gençlik hikayesinin anlatıldığı bir çalışmaya girişti. Bu çalışma Smallville ismi ile 10 sezonluk bir dizi olarak ortaya çıktı.

Smallville Dizisinin Hikayesi

Smallville sakin ve şirin bir kasabadır. En büyük geçim kaynağı mısır üreticiliğidir. Bu durum kuruluşundan beri böyle devam ederken bir gün kasabaya meteor yağmuru olur.

Dünyanın her yerinden gözlemlenen olayda en çok etkilenen yer Smallville olmuştur. Bir süre gazetecilerin ve politikanın ilgisini çeken bu olay zamanla unutulur gider.

Dünyadan kimse henüz farkında değildir ama o gece dünyaya meteorların arasında bir de yabancı ziyaretçi gelmiştir.

Küçük bir roketin içerisinde Krypton gezegeninin son evladı dünyaya mülteci olarak gelmiştir.

Marha ve Josef çifti o meteor yağmurunun olduğu gece Metropolisden evlerine dönüyorlardı. Çiftliğe düşen bir şey ile sarsıldılar.

Daha yakına gidip baktıklarında bir bebek buldular. Başta birilerinin gelip onu alacağına emidiler ama kimse gelmedi. Onlarda zaten bebekleri olmadığından onu evlatları olarak kabul edip büyütmeye karar verdiler.

Bebeğe Clark ismini verdiler ve yıllar geçti. Geçen yıllar Clark ‘ın normal olmadığını anlamalarını sağladı.

Çok güçlü ve hızlıydı. Yaralanmıyor ve hastalanıyordu. Zamanla bunun güneşin DNA sına yaptığı etki olduğunu anladılar.

Dünyaya özellikle Smallville ‘ye düşen meteor taşları insanlar üzerinde etkin bir DNA düzenleyici olarak görev yaptı. Bu meteor parçalarına Kryptonit denildi.

Bir çok insan Kryptonit den etkilendi. Bunların büyük bir bölümü bazı yetenekler kazandı. Bazıları bunu iyilik için bazıları da çıkar için kullandı.

Şimdi ise Genç Clark en yakın arkadaşı Kloe komşusu Lana bu durumla baş etmek zorundalar.

Clark’ın güçleri hem artıp hem çeşitleniyor. Düşmanlar da bir hayli güçleniyor derken 10. sezona doğru Darksaid gibi, Zod gibi dünya dışı kötülerle de uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir