IsleMag Teması WP Teması İncelemesi

İsleMag Teması

IsleMag, ThemeIsle tarafından geliştirilen WordPresss temasıdır. ThemeIsle bu temayı full olarak ücretsiz yayımlamaktadır. 2018 ‘e kadar deneme ve full olmak üzere iki sürümü olan tema daha 2018 itibari ile ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

IsleMag temasına buradan ücretsiz olarak ulaşıp indirebilirsiniz.

IsleMag, ThemeIsle tarafından geliştirilen WordPresss temasıdır. ThemeIsle bu temayı full olarak ücretsiz yayımlamaktadır. 2018 ‘e kadar deneme ve full olmak üzere iki sürümü olan tema daha 2018 itibari ile ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

WordPress Tema mağazasında, “İki sütun, Üç sütun, Sağ kenar çubuğu, Özel arkaplan, Özel renkler, custom-menu, Öne çıkan görseller, Tam genişli şablon, Yazı biçimleri, Sabit yazı, Tema seçenekleri, threaded-comments, translation-ready, Portföy, Blog” etiketleri ile işlenmiştir.

IsleMag resmi tanıtım yazısı;

Islemag duyarlı, düz, minimalist, SEO dostu, Retine hazır, Bootstrap ile geliştirilmiş, sosyal bağlantıları olan, modern ve temiz ücretsiz bir WordPress temasıdır. Özellikle teknoloji dergileri, haber siteleri, medya siteleri, kişisel moda blogları ve fotoğrafçılık için idealdir. 2016 yılında yayınlanmış olup Google AdSense bannerları, bir magazin ana sayfa şablonu, özel arka planlar, filtreli kategoriler, etiketler, kutulu düzen ve canlı özelleştirici ile dolu doludur. IsleMag, WPML, Photo Gallery Grid, Contact Form 7, WP Product Review, SiteOrigin Page Builder ve Jetpack ile uyumlu, en üst seviyede özelleştirilebilir ve çeviriye hazır bir temadır.

ThemeIsle

IsleMag Özleleştir Bileşenleri

 • Tema Üstbilgisi
 • Site Kimliği
 • Üst Kısım
 • Ön Sayfa Alanları
 • Renkler
 • Tekil Yazı Ayarı
 • Alt Kısım
 • Arka Plan Görseli
 • Menüler
 • Bileşenler
 • Ana Sayfa Ayarı
 • Ek CSS

IsleMag Teması Özellikleri

Bu temanın en önemli özelliklerinden bir tanesi Ücretsiz ve Full olmasıdır. WordPress mağazasında bir çok tema olsa da çok büyük bir kısmı Demo temalardır.

Footer bileşenleri gibi bir çok bileşeni eksik ve ya kapatılmıştır. Ful sürüm için de 50 dolardan başlayan ücretler talep edilmektedir.

IsleMag teması SEO uyumludur. Bir çok temayı destekler ve özel Anasayfa ‘ya sahiptir.

IsleMag Özel Ana Sayfa Etinleştirme

Tema ilk yüklendiğinde zaman akışı sitilinde klasik blog teması şeklinde şekilleniyor. Yazının üstünde gördüğünüz özel ana sayfa biçimine bürümesi içinse özel bazı ayarlar yapılmalıdır.

Ayarlar aşağıda sırasıyla gösterilmiştir.

 1. WordPress ‘den sayfalar bölümüne gidip boş bir sayfa oluşturup yayınlayın. Örneğin: Ana Sayfa-1
 2. Aynı yerden ikinci bir sayfa daha oluşturun. Örneğin Ana sayfa-2
 3. Görünüm Bölümünün altından Özelleştir bölümüne gidin.
 4. Görsel tema düzenleyici seçeneklerinden Yani tema bileşenlerinden “Ana Sayfa Ayarı” bölümüne gidin.
 5. Burada iki seçenek iki açılır kutu çıkacaktır.
 6. Kutulardan birisine Ana sayfa-1 diğerine Ana sayfa-2 seçeneğini seçin.
 7. Kayıt edin ve yayınlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir