Anime İnceleme: Wotaku ni Koi Wa Muzukashi

Japonca adıyla: Wotaku ni Koi Wa Muzukashi, İngilizce adıyla: Wotakoi Love is hard for Otaku ve Türkçe Adıyla: Otakular için aşk zordur.

2018 yılında yayınlanmış Romantik Komedi türünde japon animesidir. Bölüm başı 22 dakika ve toplam 11 bölümden oluşmaktadır.

Hikaye 4 ana karakterin etrafından geçen “Yaşamdan Kesitler” anlatısıdır. Bu terimi daha önce duymayanlar için açıklayayım. Bu hikayende bir amaç yok yani yok edilmesi gereken şeytan kral ve ya aşıkların buluşması gibi bir olay örgüsünden yoksun.

Narumi Momose:

Yeni işe girdiği şirkette kimsenin Otaku olduğunu bilmemesini ister. Daha önce ki sevgililerinden ve işinden bu sebepten ayrılmıştır. Bu şirkette çocukluk arkadaşı Hirotaka ile karşılaşıp sevgili olur bu sefer bir şey gizlemesine gerek yoktur. Anime ve Manga Otakusudur.

Hirotaka Nifuji:

Çocukluk arkadaşı Narumi ile aynı şirkette çalışmaya başlayan ve ona aşkını itiraf eden karakterdir. Arkadaşları ve sevgilisi ile otaku sitilinde bir hayat sürer. Oyun Otakusudur.

Hanako Koyanagi:

Şirkete yeni gelen bir kız ve arkadaşlarından Hirotaka ile eski arkadaş sonra da çıkar. Hirotoaka ve yeni kız sevgili olunca kendi sevgilisi Tarou ile birlikte dörtlü bir gurup olurlar. Cosplay Otakusudur. Erkek Aşkı ‘nı konu alan mangaları sever.

Tarou Kabakura:

Şirkette belli bir yönetici pozisyonuna sahip olan Tarou diğer arkadaşları ve sevgilisi gibi otakuluk seviyesi yüksek değilidir. Sevgilisi Hanoko ona sürekli Erkek Aşkı Mangaları okutmaya çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir