Anime İnceleme: Watashi ga Motete Dousunda

Watashi ga Motete Dousunda, İngilizce olarak “Kiss him, not me” Türkçe olarak “Onu öp, beni değil”.

2016 yılı yapımı japon animesidir. Shouho, Harem, Okul ve Romantizm öğelerini içerisinde barındırıyor. Bölüm uzunluğu 23 dakika ve 12 bölümden oluşuyor.

kiss him not me
Watashi ga Motete Dousunda

Hikayenin kahramanı Kae Serimuna isminde genç bir lise öğrencisidir. İçine kapalı evcimen bir otakudur. Kiloları yüzünden erkekler arsında popüleritesi yoktur.

Kae aslında bir fujoshi (fujoshi: Erkek – Erkek arasında ki romantizmi işleyen mangalar) hayranıdır. Bir erkeği düşünmekten çok iki erkek arasında ki ilişkiyi düğşünür.

Bir gün favori anime karakterinin ölmesi üzerine depresyona girer. Uzun süre yatakta kalan Kae çok hızlı kilo kaybetmiştir. Yataktan çıktığında genç ve alımlı bir kız olmuştur.

Erkekler etrafını sarar ve sürekli onunla çıkmaya çalışırlar. Kae hala onların kendi aralarında ki ilişkilerini düşünmesine rağmen arada bir kendini iç güdülerine de teslim olur.

— Spolier Çizgisi —

Etrafında dolanan 5 kişiye sırayla çıkıyor. 6. gün okulun çatısında bir seçim yaması gerekiyor. O da çatıya gelip seçimi 2D anime karakterlerinden yana kullandığını söyleyip kaçıyor. Anlaşılan sonunda kazanan kimse olmadı.

Ben bu animeye 5 üzerinden 2 veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir