Anime İnceleme: Rokudai Kishi no Cavalry

Rokudai Kishi no Cavalry, (En: Chivalry of a Failed Knight) ( Tr: Başarısız Şövalye Şövalyesi) 2015 yılı yapımı manga uyarlaması japon animesidir.

12 bölümden oluşan okul, shounen, ecchi, fantastik, aksiyon animesidir. Bölüm başı 24 dakika ve toplam 12 bölümdür. Yaş aralığı + 18 etiketlidir.

Seslendirmen Kadrosu

KarakterlerSeslendirmenler
Ikki KuroganeRyota Osaka
Stella VermillionShizuka Ishigami
SugawaraBryson Baugus
Shizuku KuroganeNao Toyama
Nagi ArisuinShintaro Asanuma

daha fazlası için mynaimelist.com ‘a bakın.

IMDb Puanı: 7,5 ‘dir. (bkz:Imdb)

Konusu:

Hemen hemen herkesin bir çeşit silah yeteneğinin olduğu bir dünyada insanlar ruh enerjilerini şekillendirip çeşitli şekillerde kullanmaktadır.

Bu konunun en iyisi olan okulda okuyan İkki ‘nin ise böyle bir yeteneği yoktur. Tamamen antreman ve çalışma ile ayakta kalmaya çalışsa da onun için çok zor olmaktadır.

Okuluna yeni atanan Vermillion prensesi ile kendisinini sahada bulur. Prensesin koyduğu kurallara göre kayıp eden kazanana köpek gibi hizmet edecektir.

Savaş prenses Stella ‘nın A seviye ve Ikki ‘nin ise F seviye olmasına rağmen başar. Bu güç farkına rağmen Ikkı ‘nin zaferi ile sonuçlanan maç herkes için şok olur.

Stella ‘dan sadece oda arkadaşı olarak kalmasını isteyen Ikki zamanla kalbini de kazanmaya başlar.

Ikki ‘nin ailesi Kılıç oyunlarını yöneten komisyonun başındadır. Ailesi en ünlü savaşçıları yetiştirmiştir. İşte bu sebepten sanki Ikki hiç doğmamış gibi davranmaktadırlar. Hatta Ikki ‘nin bu okuldan atılması için her şeyi yapacaklardır.

Ikki arkadaşları ve kız kardeşinin psikolojik desteği ile yıldız savaşçılar turnuvasında ilk 7 ‘ye kalıp okulu temsil etmek için herkesi yenmek zorundadır.

Spolier Çizgisi

Stellla ve Ikki zamanla sevgili olurlar. Ikki ‘nin ailesi her tür yöntemi kullanarak Ikki ‘yi turnuvada atmaya çalışır. Tahmin edeceğiniz üzere Ikki sonunda ilk 7 ‘ye kalmayı başarır. Final savaşına aşağıda ki videodan bakabilirsiniz. Savaştan hemen sonra sahaya gelen sevgisi Stella ‘ya evlenme teklifi eder.

Anime Fragmanı:

Fragman

Anime Final Savaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir