Anime İnceleme: Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! kısaca Konosuba olarak da tanınır. İngilizce Adı KonoSuba: God’s Blessing on This Wonderful World! Türkçe adı ise Konosuba: Tanrının harika bir dünya lütfu.(aşağı yukarı)

Bu hikaye size de inanılmaz bir şekilde Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu hikayesini anımsatacak. Hikayenin ortak özelliklerinden çok Re: Zero hikayesini bazı bölümlerinin düzeltildiğini düşünüyorum.

Hikayede ki kahramanımız Satou Kazuma. Evinden hiç çıkmayan bir otakudur. Yeni bir oyunun sınırlı sayıda üretilen versiyonunu alabilmek için uzak bir dükkana gider.

Uykusuzluk ve yorgunluğunda etkisiyle normalde yapmayacağı bir şeyi yapıp, Bir kızı kamyonun altında kalmaktan kurtarır.

Kazuma, kendisini boş bir alanda sandalyede otururken bulur. Yanına bir tanrıça gelip az önce öldüğünü söyler. Tanrıça Aqua (Su Tanrıçası) Açık Mavi saçlı ve gözlü genç bir hanımdır.

Başta kibar olan Aqua, Kazuma ‘ya asıl ölüm sebebini açıklar. Meğerse Kazuma ‘nın Tır sandığı şey bir traktörmüş ve eğer Kazuma müdehale etmese de kız kurtulacakmış.

Kazuma da kamyon çarpacağını düşündüğü için şok geçirip ölmüş. Ölmeden önce de altını ıslatmış. Bu durumla Aqua bayağı bir eğlenmiştir.

Aqua genç ölenlere yaptığı klasik teklifi yapar. İstersen cennete (ki aqua çok sıkıcı olduğu için gitmemesini önerir.) ya da dünyaya sıfırdan çocuk olarak gitmeyi önerir.

Tabi ki üçüncü bir seçenek de önerir. Uzun zamandır Şeytan Kralın zulmü altında olan bir boyutu kurtarmak için istediği güç ve ya silahla kahraman olarak yollanacaktır.

Kazuma, hiç beklenmeyen bir şey yapıp seçim olarak Aqua ‘yı seçer. Aqua başta itiraz edip krize girse de başka bir tanrıça isteğini kurallara uygun olarak görür.

Aqua ve Kazuma bu yeni dünyaya yollanır. Güçleri, Silahları ya da paraları olmadan bu dünyada kalan Kazuma ve Aqua, ahırda uyuyup inşaat işlerinde çalışarak maceraya başlarlar.

Maceralarına zaman içerisinde içerisinde yeni arkadaşları da katılır. Darkness (Lalatina Dustiness Ford) ve Megmin.

Karakter Bilgileri:

Satou Kazuma

kazuma -konosuba
Satou Kazma

Evcimen bir Otaku’dur. Bir sınıf arkadaşını kurtarmaya çalışırken şok geçirip ölür. Tanrıça Aqua onu başka bir diyara yollamak için teklif yapar. Lakin ölüm yöntemi ile alay ettiği için onu da yanına alır.

Başka bir diyarda maceralara çıkma niyetinde olan Kazuma şimdilik gelim sorunları ve yanında geçirdiği tanrıçanın dertleri ile uğraşmak zorundadır.

Aqua

Konosuba - Aqua
Aqua

Axis mesebinin taptığı su tanrıçası Aqua ‘dır. Normal şartlarda sınırsız güçlerle ölümlülere yol gösterir. Ölümlünün birisinin onu da sürüklemesi sonucunda kendisini paralel bir evrende yaşarken bulur.

İyileştirme güçleri vardır, Suya hükmeder, Undead’ları diğer tarafa yollar ama bunun dışında ki tüm güçleri kilitlidir.

Sarhoş, Aklı başında olmayan baskı altında krize giren ama neşeli bir karakterdir.

Megumin

konosuba megumin
Megumin

Megumin bir kızıl şeytandır. Normal şartlarda bir çok büyü gücüne sahip olan güçlü bir ırktan gelen bir büyücüdür. Lakin sadece patlama büyüsü kullanır. Yapacak gücü olmasına rağmen sadece patlama büyüsü kullanır.

Megumin’in bir sorunu daha vardır. Yaptığı büyüden sonra tamamen hareketsiz kalır.

Darkness

konosuba - darkness
Darkness

Gerçek adı Lalatina Dustiness Ford ‘dur. Ülkenin en zengin ve varlıklı ailesinin tek kızıdır. Şövalye olmak isteyen mazoşit bir manyaktır. Şövalyelik güçlerine ve donanımına sahip olsa da bir eksikliği vardır.

Hiç bir hedefi vuramamaktadır. Kılıcı her salladığında ıskalar. Kendisini kalkan olarak kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir