Anime İnceleme: Kaguya Sama Love is War

İngilizce adıyla Kaguya Sama: Love is War Türkçe Adıyla Kaguya Sama: Aşk Savaştır japon animesi.

2019 yılı yapımı anime serisi 24 dakikalık 12 bölümden oluşuyor. Romantizm, Okul, Psikoloji içeriyor.

Okulun en başarılı iki öğrencisi arasında ki aşkın niteliksel psikolojik savaşını anlatıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere Aşk Savaştır.

Kaguya Sama: Love is War
Kaguya Sama: Aşk Savaştır

Yukarıda ki resimde Solda ki Miyuki Shironane(Başkan) ve sağda ki ise Kaguya Shinomiya(Zengin Kız) dır.

Kaguya, Chika, Ishigami ve Miyuki adında ki dört öğrencinin arasında geçen komedi temelli romantik ve psikolojik temelli animede asıl konu Kaguya Shinomiya ve Miyuki Shirojane arasında ki aşkın psikolojik savaşını anlatıyor.

Kaguya ülkenin en zengin 4 ailesinden birinin kızıdır. Okulun en başarılı 2. öğrencisi ve okul başkan yardımcısıdır.

Shirojane(Başkan) ise fakir bir aileden gelen olağan üstü notlara ve azme sahip okul başkandır.

Başlangıçta birbirini tersleyen ikili zamanda aşka dönüşen ilişkileri bu aşkı diğerine itiraf ettirmek için harcadıkları çabayla savaşa dönüşür.

Hem Kaguya hem de Shirojane birbirlerine sürekli psikolojik biçimde aşk taktikleri uygularlar. Genellikle Kaguya daha güçlü teknikler ve uzun vadeli planlar yapar.

Shirojane ‘nin planlar biraz geride kalsa da zekası ile olayların üstesinden gelir.

Her ikisinin de en büyük sorunlarında birisi Chika ‘dır. Chika çok iyi niyetli ama bir o kadar saf bir kızdır. Konuyu anlamaması hatta çok dışında kalması sebebi ile iki aşığın birbirine uyguladığı psikolojik taktikleri kazara bozar.

Chika Fujiwara ayrıca bir internet fenomenidir. Hayır animede değil gerçek hayatta meme ve Caps’lere konu olmuş bir karakterdir. Hatta animen in kendisinden ünlüdür. Onu ünlü yapan ise aşağı da ki dansıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=i7coUG8N6MY

Animenin ismini Kızdan almasının sebebi olayların daha çok onun perspektifinden anlatılmasından dolayıdır. Örneğin Kızın evi ve ailesi gösterilse de oğlanın ki çok çok az gösteriliyor.

Benim bakış açıma göre oldukça değişik bir tarzda bir anime olmuş. Normal şartlarda kız ağlar durur ve oğlan peşinden koşar durur. Gerçi final biraz böyle oldu ama neyse.

“Anime İnceleme: Kaguya Sama Love is War” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir