Dominis Efsanesi: Paralel Evrenler Kitap Özeti

dominis efsanesi
Dominis Efsanesi Paralel Evrenler

Yazar: Yasemin Derya Aka

Yayın: Panama

Sayfa: 202

Dominis Efsanesi Paralel Evrenler Kitap Kapağı

Dominis, babası ile birlikte yaşayan genç ve güzel bir kızdır. Arkadaşı Altor ile 3D oyunlar oynamayı sevmektedir. Babasının geç saatlere kadar çalıştığı zamanlardan birinde odasında arkadaşı ile online bir 3D oyun oynamaktadır.

Oyun bitip mutfağa gittiğinde babasının odasından tuhaf bir ses gelir. Sekiz saattir oyun oynadığından ve uykusuz olduğundan aldırış etmez. Ertesi gün babasına ulaşamaz lakin babası çok yoğun çalıştığı için bu durma alışıktır.

Üçüncü gün de babasına ulaşmamasının sonunda arkadaşı Altor ile birlikte önce babasını arar sonra da babasının asla girmesine izin vermediği odasına girer.

Başlangıçta normal olarak görünen bu odada ki tüm kitaplar sahtedir ve kitaplığın arkasında gizli bir oda vardır. Ne yazık ki kapı kartlı bir kilit ile korunmaktadır.

Dominis ve Altor sonunda babalarının tek arkadaşı olan Masimo ‘ya ulaşırlar. Bay Masimo durumu öğrenince gelip kapıyı açar. Bu durumun arkasında ki gerçekleri de yavaş yavaş açıklamaya başlar.

Bay Masimo ve Dominis ‘in babası Tenezis aslında üniversite arkadaşıdırlar. Yıllar boyunca gizli bir araştırma ile paralel evrenlere bir geçit açmayı araştırmışlardır. Her ikisinin de evinin altında gizli bir laboratuvar ve birer anahtar kartları vardır. Bu kartlar hem kendi hem de arkadaşının laboratuvarına giriş izni vermektedir.

İlk deneylerini yaptıkları zaman Tenezis geçitte kayıp olur. Dokuz gün sonra gelen Tenezis yanında, Kanatlı bir kadın da getirmiştir. Başka bir boyutta bir çok şey yaşamıştır.

Dominis, babasını bulma yolunda önce başka bir boyuta gitmiş daha sonra on bir yıl önce öldü sandığı annesini beş yıl önce buraya geldiğini dolayısıyla muhtemelen hala yaşadığını öğrenir.

Annesini diyarı olan bu dünya tamamen kötücül yaratıkların işgali altındadır. Dominis, Altor ve Duru Kanatlar ırkı savaşıp yurtlarını geri alırlar.

Geri dönüş yolculuğuna çıkarken, Dominis anne ve babasını da bir gün bulacağına olan inancını tazelemiştir.

“Dominis Efsanesi: Paralel Evrenler Kitap Özeti” hakkında 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir