Batman: Gotham’ın Gaz Lambaları Animasyon Film İncelemesi

Önceden Bilinmesi Gerek:

Özellikle İngiliz ve Amerikan edebiyatına sık sık konu olan “Karın Deşen Jack” isimli manyak bir katil vardır. Gerçekliği bir yana bir çok filme konu olur. Sapkın bazı sebeplerle sadece kadınları hedef alan saldırılarında kurbanlarını defalarca bıçaklayarak infaz eder.

Bilgi:

DC Comics ‘in alternatif bir Batman hikayesini ele aldığı animasyon filmidir. Batman ‘i eski bir İngiliz beyfendisi yapan hikaye Gotham ‘ı da İngiltereye taşımaktadır. Tuhaf bir şekilde filmde Amerikan Bayrakları dalgalanmaya devam etmektedir.

Batman: Gotham by Gaslight
batman gothamın gaz lambaları

Konu:

Gotham şehrinin ünlü milyarderlerinden Bruce Wayne geceleri dolaşan bir intikamcıdır. Şehir son günlerde ölü bulunan kadınlarla çalkalanmaktadır. Bu olayın peşinde komiser Jim Gordon ve Batman vardır.

Normal evrende Zehirli Sarmaşık olan Ivy ‘nin de ölümüne tanık olduğumuz bu hikayeye bir de Kedi Kadın (Selina Kyle) dahil olur.

Bruce Wayne, suçlu olarak içeri atılır. Onun masumiyetini kanıtlamaya çalışan Selina Kyle meğer katil ile yani Jim Gordon ile konuşmaktadır. Haytı için savaşan Selina ‘nın yardımına Batman yetişir.

Bir dönme dolabın üstünde ki dövüş zorlu olsa da sonunda Gotham ‘ın Kara Şövalyesi kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir