Anime İnceleme: Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

Jp: Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

En: Rascal Does not Dream of Bunny Girl Senpai

Tr: Vahşi Tavşan Kız Rüya Değil

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai ya da kısaca “Tavşan Kız” anime filmidir. Toplamda 13 bölüme dönüştürülmüş aynı isimli Light Novel ‘dan uyarlanmıştır. Sakuta isimli bir gencin başından geçenleri konu alan Doğa üstü güçler, gençlik konulu anime filmidir.

Mevcut olarak devam etmekte olan bir seridir. Henüz kesin son verilmemiştir. 2019 yılı itibari ile devam filmi çekilmiştir.

Rascal Does not of bunny gils senpai
Seishum Buto Yarou Wa Buny Girl Senpai

Konu

Sakuta Azusawa, kütüphaneye gittiğinde ortada dolaşan Tavşan kostümlü bir kız görür. Lakin kimsenin kıza dikkate ettiği yoktur. Dik dik bakması sonucunda kız da onu fark eder kendisini görmesine şaşırır.

Kız Mai Sakurajima isminde ve Sakuta ‘ın üst sınıfında (Senpai) okumaktadır. Trende yaptıkları sohbetten sonra bunun Ergenlik Sendromu olduğu anlaşılır. Bir süredir giderek kötüleşen bir görünmezlik olayı olduğunu anlarlar.

Sakuta geçmişte benzer bir durum yaşadığı için Mai ‘ye inanır. Mai ‘nin durumunun giderek kötüleşmesi sonucunda geriye bir tek Sakuta kalır. Bir ara Sakuta ‘da unutsa da sonunda insanlar görmek istemedikleri şeyleri ki bu durumda bu Mai, görmedikleri hatta unuttukları anlar.

Sınav günü okulun bahçesinde bağıra bağıra Mai ‘ye aşkını itiraf eder. Böyle bir utancın unutulması mümkün olmadığı için birden herkes Mai’yi görmeye başlar.

Mai’nin durumu çözülünce tanıştığı başka bir kız ve arkadaşı Futaba olarak benzer doğa üstü olaylar yaşamaya devam ederler.

Sakuta ‘nın kız kardeşi Kaede bir Ergenlik Sendromu hastasıymış sebepsizce kendisi yara almaya başlamış sonunda da zihni kendisi dahil tüm insanları silmiş bu durumdan aşırı etkilenen annesi akıl sağlığını kayıp etmiş ve en sonda Sakuta bir sabah göğsünde devasa bir yara ile uyanmıştır.

Kaede ‘nin yaşadıkları sonucunda evden çıkamayan birisi haline gelmesi ile giderek onu alıştırmaya çalışan abisi sonunda bir ilerleme kayıt ederler fakat bu seferde sebepsiz yaralar geri dönmeye başlar. Bir gün Kaede tüm korkularını yendiğinde hafızası tekrar eskisine döner son iki yılı hatırlamaz olur. Bu durum Sakuta ‘nın yarları ile tekrar sonuçlanır. Lakin bu sefer hayata tutunacağı bir Tavşan Kız vardır hayatında.

Karakterler

Sakuta Azusawa

Filmin asıl karakteridir. Bir lise öğrencisidir. Eskiden hastanelik olduğu için kimse onunla konuşmaz. Okulda sadece iki arkadaşı vardır. Bir gün kütüphanede Tavşan kostümlü bir kız ile karşılaşır ve hayatı değişmeye başar. Sakuta geçmişte yaşadığı bir psikolojik sebepten kaynaklanan bir yara taşımaktadır. Göğsünde üç büyük çizik vardır.

Mai Sakurajima

Küçüklükte popüler olmuş ve daha sonra çeşitli TV yapımlarında oynamaya başlamıştır. Okuldan uzaklaşmaya başlaması ile birlikte insanlar onu görmezden gelmeye başlamıştır. Bu görmezden gelme olayı giderek daha da kötüleşip sonunda gerçekten görünmezlik seviyesine taşınmıştır. Kendisini gören ve görmeyen insanları tespit etmek için Tavşan Kız kostümü ile çeşitli yerlerde dolaşmaya başlamıştır. Bu kostümde iken onu görebilenlerin kesin dikkatini çekeceğine emindir. Bir gün Sakuta isminde bir genç onu görmeye başar. Rahatsızlığı geçici ve rastgeledir.  Kız kardeşinin yaşadığı bir rahatsızlıktan dolayı da bir ara kız kardeşi ile vücutları değişmiştir.

Rio Futaba:

Sakuta ‘nın yakın arkadaşıdır. Sakuta dışında hiçbir arkadaşı yoktur. Sürekli bilim bölümünde takılıp bilimsel aygıtlarla yiyecek içecek hazırlar. Bilimle arası gerçekten iyidir. İnsanların kabullenmemesi ile sonunda kabullenilebilecek bir kişilik yaralatmıştır. Yaratmak derken gerçekten ortalıkta dolaşan ikinci bir Futaba vardır. Ayrıca Futaba çok zengindir.

Kaede Azusagawa

Sakuta ‘nın kız kardeşidir. Okuldayken elektronik ortamda dışlanmıştır. Sonunda bu hasar gerçek anlamda bedenine yansımış ve bir gün zihni kendini korumak için kendi dahil herkesi silmiştir. Annesinin de aklını kayıp etmesi ile birlikte abisi ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Evden hiç çıkmaz ve sürekli bir panda pijaması giyer. Evde bir kedisi vardır. Tüm korkularını yendiğinde sonunda hafızası geri gelir fakat son iki yılda yaşadıkları da silinir. Resmen karakter değişmesine uğrar.

“Anime İnceleme: Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai” hakkında 4 yorum

 1. Animenin adı Seishum Buto Yarou Wa Buny Girl Senpai değil, Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai bu 1 😀 (Hadi eksik yazmayı geçtim bi’ de yanlış yazılmış :D)

  Aynı isimli mangadan değil light novel’dan uyarlanmıştır bu 2 😀

  2019 yılında yeni bir sezonun değil, devam filminin geleceği duyurulmuştur bu da 3 😀

  Şu yazıları yazarken azıcık kaynak sitelere bakın ya 😀

   1. Şimdi mesajımı okuduğumda biraz atarlı yazdığımı fark etmişim, öncelikle onun için özür diliyorum 😀

    Bu kadar atarlanmama rağmen beni ciddiye alıp düzeltmeleri yaptığınız için de ayrıca teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir