Anime İnceleme: Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records

Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records
Rokuaka – Sistine

2017 yılında başlayıp bitmiş ve devamı gelmemiştir. Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records ya da kısaca RokuAka Büyü, Aksiyon ve Okul temaları üzerine kurulmuştur.

Her bölüm 24 dakika olmak üzere 12 bölüm toplam 4.8 saattir.

Konu

Sistine ‘nin okula başlığında öğrenmeyi planladığı çok şey vardı. Her şey okula yeni gelen Glen ilimli öğretmen ile değişti. Müfredatı sallamayan konuları en temelden anlatan. Görünüşte umursamaz ve güçsüz görünen fakat asında öğrencileri için canını verebilecek ve eski bir imparatorluk üst muhafızıdır.

Karakterler:

Sistine Fibel

Sistine isimli soylu bir kız büyük babasının hayalini gerçekleştirip gökyüzü kalesinin sırrını çözmeye kararlıdır. Okuldaki favori öğretmeninin emekli olmasıyla yerine yeni bir öğretmen atanır.

Glen Radars

Glen, öğretmen olmaktan hiç anlamayan eski bir imparatorluk muhafızıdır. Celica isminde ki arkadaşının zoruyla öğretmenliğe başlamıştır. Giderek sevecektir.

Muhafızken Glen bir prenses kurtarmış ve başka bir yere yerleştirmiştir. Bu yer Sistine ‘nin evidir. Sistine ‘nin en yakın arkadaşı ve ev arkadaşı aslında saklı yaşayan prensesidir.

Rumia Tingel

Rumia, özel yeteneğinden dolayı prenses olmasına rağmen öldürülmeye çalışılmış ve annesinin ricası ile Glen isimli bir muhafız tarafından kurtarılmıştır. Fibel ‘lerin evinde güven içinde yaşayan Rumia arkadaşı Sistine ile okula gitmektedir.

Celice Arfonia

Dünya sıralamasında 7. sırada olan bir büyücüdür. Glen’i zorla öğretmen yapmıştır. Glen geçmişte yaşadığı kötü olaylardan sonra bir süre Celice ‘nin evinde kalmıştır. Celice Kraliçenin arkadaşıdır.

Re=L Rayford

Görünüşte normal bir kız gibi görünse de aslında simya ile diriltilmiş bir kişidir. Kendisinde bunu uzunca bir süre bilmiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir