Adalet Birliği Savaş Animasyon Film İncelemesi

Önceden Bilinmeli

DC Comics 1937 yılından beri var olan devasa bir Çizgi Roman hikaye evrenine sahiptir. Bu sebepten zamanla hikayenin takip edilmesi zorlaşır. Çizerler ve yazarların değişmesinden dolayı konularda bazı çatışmalar olabilir.

Bu tür sorunların önüne geçmek hikaye evren ve aygıtlarını güncellemek ve hikayenin takibini kolaylaştırmak için DC Comics arada bir evreni sıfırlar. En son yapılan sıfırlamanın adı New 52 ‘dir.

Bu hikayeden önce geçen Adalet Birliği: Flash Noktası Paradoksu animasyon filmi ile birlikte DC Comics animasyon film evrenini de sıfırlamış bulunuyor.

Sıfırlamadan ötürü bu hikayede kahramanlarımız ilk defa tanışıyorlar. Daha önce ki hikayelerle tutarlılık zorunluluğu yok.

Justice League: War
Adalet Birliği: Savaş

Adalet Birliği: Savaş

Gotham şehrinde ki bir takipte Batman bir yaratık avlar. Yaratığı konuşturamadan bu yaratık kendini imha eder. Ölmeden önce son söylediği şey “Darksaid İçin” olur. Batman ve Green Lantern Hal JORDAN ilk defa bu gün karşılaşırlar.

Yine aynı yaratıklarla ki daha sonra dan bu yaratıklarla Para-Demon (Yarı-İblis) savaşan Superman, Shazam, Flash ve Wonder Woman aynı sebeplerle bir araya gelir. Chyborg ‘un da yardımı ile Darkside ‘ın planı öğrenilir. Darkside ‘ın Tüm canlılar asimile etme planını engellemek için ölümüne savaşılır.

Bir ara Superman ‘de yakalansa da Batman onu kurtarır. Tüm ekip var güçleri ile savaşıp Darkside ‘ı durdururlar.

Önemli Notlar:

Bu hikaye bir çok açıdan New 52 öncesi hikayelerden farklıdır. Örneğin ekibe katılan Chyborg normalde Teen Titans üyesidir. Birden bu hikayede kendini Adalet Birliğinde bulmuştur. Martian Manhunter ekibe hiç girmeden hikaye bağlanmıştır. Chyborg ‘un gelmesi sorun olsa da genellikle Martian Manhunter bu ekibin mihenk taşlarından sayılır.

Superman ve Lois Lane arasında ki ilişkiyi bir şeklide görmezden gelen DC Comics nedense Superman ve Wonder Woman ‘ın arasını yapmaya karar vermişleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir