Genç Titanlar Judas Anlaşması Animasyon Film İncelemesi

Önceden Bilinmesi Gerekenler

Hz İsa müritleri ile birlikte paganlardan gizli bir yaşam yaşamaktadır. Roma ‘nın Hristiyanlığı yok etmeye çalışması ile birlikte bir av hareketi başlar. İsa ‘nın yerini ihbar eden kişinin adı JUDAS ‘dır. Karşılığında da 13 gümüş alır. Bu sebepten gümüş ve 13 sayısı uğursuz sayılır. İsa ‘yı yakalatan anlaşmaya da “Judas Anlaşması” denir.

Teen Titans Judas Contack
Genç Titanlar Judas Anlaşması

Hikaye

Genç Titanlar Starfire ‘nin liderli altında görevlere gitmektedir. Ekipte Robin, Raven, Blue Beetle, Beast Boy ve Tera vardır. Normalde ekibin lideri olan Nightwing ekibe tekrar katılır. Sebebi de Starfire ile olan ilişkisidir.

Ekibin son üyesi Tera zor bir çocukluk geçirmiştir. Brother Blood yeni bir plan üzerinde çalışmaktadır. Kahramanların gücünü alıp kendine aktarmanın yolunu bulmuştur. Bu arada da yeni bir din kurma peşindedir.

Deathstroke çok yüklü bir miktar karşılığında Genç Tianlar’ı avlamayı kabul etmiş ve birlikte çalışmaya başlamışlardır.

Not: Deathstroke bir daha önce ölmüştü. Yani öyle sanılmaktaydı.

Ekibin içinde bir hayin vardır. O kişi de Tera ‘dır. Tera küçükken Deathstroke tarafından bulunmuş ve yalıtılmıştır. Sadece Deathstorke ‘ye bağlılık duymaktadır.

Ekibin avlanması sırasında Nightwing kayıp olunca Deathstroke onun yerine Tera’yı satar. Bütün ekip makinaya bağlanır. Birden araya dalan Nightwing makineyi bozar. Serbest kalan ekip yarı güç kazanmış Brother Blood ile mücadele ederken Tera ise Deathstroke ile ilgilenir.

Sonunda Brother Blood müritlerinden biri tarafından öldürülür. Tera ise Beast Boy ‘un çıkışını sağlayıp tüm üssü kendisi ile birlikte imha eder.

Yorum

Judas Anlaşması asında en çok DC ‘nin duygusal olarak yüklenmesi ile ortaya çıkmıştır. Genelde olaylar hep kaotik olduğu için DC bu olayları dram şeklinde ortaya çıkarıyor.

Tera ise böyle bir anda hem istismar edilmiş hem de kullanılmıştır. Sonu da ölüm olunca ki DC ‘de her ölen bir şekilde geri geliyor, dram faktörü tamamlanmış oldu.

Her DC hikayesi karakterlerden birisine odaklanır lakin çok az bir miktarda ki filmde ana karakter ölür. İşte bu film de onlardan birisi.

Not: Tera bazı çizgi romanlarda Raven ‘in kız kardeşi olarak görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir